Babie Doły Gdynia
BABIE DOŁY (GDYNIA)

Dzielnice Gdyni (wszystkie 21) / Babie Doły

BABIE DOŁY – Moja opinia?

Dzielnica Babie Doły to jakby Raj Gdyni. Jedyna różnica jest taka, że gdyński Eden ma dostęp do morza i własnej plaży. Na Babich Dołach mieszka się świetnie, ale nie jest łatwo kupić tutaj nieruchomość. Jedyne osiedle jest małe, więc ofert nieruchomości też jest mało. Jak widzisz jakieś mieszkanie na sprzedaż z widokiem na morze, to kup bez zastanowienia. Zaraz tej oferty nie będzie. Największym minusem jest oczywiście odległość do centrum Gdyni. Trzeba objechać cały port dookoła. Szukam na Babich Dołach działki pod własną willę z widokiem na morze. To wystarczy za opinię.

BABIE DOŁY – Liczba mieszkańców?

Dzielnicę Babie Doły zamieszkuje 2000 osób.

BABIE DOŁY (GDYNIA) – Widok z plaży w stronę nocnego nieba.
BABIE DOŁY (GDYNIA) – Plaża.

BABIE DOŁY – Nowe mieszkania?

Obecnie nie buduje się w dzielnicy Babie Doły nowych mieszkań.

Nowe mieszkania w Gdyni 2022 >>

BABIE DOŁY – Dzielnice podobne?

Zobacz wszystkie 21 dzielnic Gdyni >

Zobacz kolejną dzielnicę Śródmieście (1 z 21) >

Gdzie leży dzielnica Babie Doły?

Dzielnica Babie Doły należy do czterech dzielnic północnych. Wszystkie cztery są po „drugiej stronie Portu Gdynia”, czyli po drugiej stronie niż dzielnica Śródmieście. Wymienię je:

  1. Dzielnica Pogórze
  2. Dzielnica Obłuże
  3. Dzielnica Oksywie
  4. Dzielnica Babie Doły

Podsumowanie, dla leniwych.

To jest odpowiednik Raju, Edenu w Gdyni. Z tą różnicą, że ogród Eden nie miał plaży, a Babie Doły ja mają! Poza tą odległością od centrum Gdyni dzielnica nie ma wad. Polecam na zamieszkanie. Jak dla siebie!

( + ) Adres: Gdynia …

Zawsze możesz pożałować pieniędzy i kupić mieszkanie kilometr na północ, ale nie masz już tego rozpoznawalnego w całej Polsce miejskiego adresu np. Gdynia, ul. Dedala …

( + ) Jeszcze przed odkryciem.

Rządni zysku deweloperzy jeszcze nie dosłownie odkryli Babich Dołów. Więc jestem niczym Vasco Da Gama. Oni na razie eksplorują leśną dzielnicę Chwarzno – Wiczlino. Nie martw się, że tu przyjdą ok. 2026. Wniosą dużo świeżości już opanowaną modernistyczną architekturą. Trochę na to czekam. Ceny m2 skoczą do 20.000 zł za m2 i więcej. Dobra lokata już dziś zwłaszcza w tych blokach w pierwszej linii brzegowej. Ta dzielnica to alternatywa, dla dzielnicy miliarderów Kamienna Góra.

( + ) Babie Doły mają własną rajską plażę. Oceń sam.

BABIE DOŁY – Plaża.

Gdynia ma aż 21 dzielnic, ale tylko 7 z nich ma bezpośredni dostęp do morza, a tylko 3 z nich mają własną plażę. Ja nie wyobrażam sobie mieszkać w dzielnicy Gdyni – tej bez plaży! Dla mnie wybór jest prosty: Śródmieście, Orłowo lub Babie Doły.

Zapewne zanim wybierzesz jedną z naszych trzech plaż chcesz rzucić okiem na plażę Babie Doły.

Tylko 1 minuta 17 sek. na podjęcie decyzji.

Częsty widok na Babich Dołach, czyli konie chłodzą się w wodach morza.

Charakterystyczny symbol dzielnicy Babie Doły. Była torpedownia jest obiektem wycieczek, urbexów i nurkowania. Nie mam bezpośredniego połączenia Plaża-Torpedownia.

Kameralna plaża Babie Doły jest wybierana przez polskie gwiazdy prywatnie i na plan filmowy.

Kuba Wojewódzki mieszka w Gdyni (Sea Towers), ale mieszkańcy często widują go na plaży na Babich Dołach. Na zdjęciu na kilka dni przed otwarciem swojej restauracji NC Trzy Zero w Gdyni.

( + ) Widok na morze z mieszkania.

( – ) Aż 11 km do centrum Gdyni.

Chociaż z dzielnicy Dąbrowa (po drugiej stronie Gdyni, tylko w lesie) też masz 11 km. Nieco mniej z Chwarzno – Wiczlino. To są te trzy skrajne dzielnice Gdyni. Nie zapomnij, że tylko ta z nich ma własną plażę. A to nie jest to samo co ogródek na parterze!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne posty o nieruchomościach Gdyni.