Chwarzno Wiczlino Gdynia
CHWARZNO – WICZLINO (GDYNIA) Fot: Hossa (deweloper).

Dzielnice Gdyni (wszystkie 21) / Chwarzno – Wiczlino

CHWARZNO-WICZLINO – Moja opinia?

Dzielnica Chwarzno – Wiczlino jest odpowiedzią Miasta Gdynia, jako tanie mieszkania. Wielu młodych Gdynian nie stać już na własne mieszkanie w centrum, czy nawet w drugiej linii dzielnic (gdzieś za głównymi torami). Jeśli nie tutaj, to zostaje już zakup nieruchomości za granicami Gdyni jak Bojano, Chwaszczyno lub Rumia, Reda i Wejherowo lub Kosakowo. Wymienione mieściny nazywane są zapleczami Gdyni. Wielkie pola uprawne Chwarzna i Wiczlina zostają zamienione w tanie grunty na sprzedaż. Choć mieszka tutaj około 15 tys. ludzi to ja się spodziewam wyemigrowania młodych Gdynian na Chwarzno – Wiczlino nawet w liczbie do 50 tys. To będzie jakby miasto w mieście. Jedyna taka na 21 dzielnic Gdyni. Na tym obecnie polega ta dzielnica.

CHWARZNO-WICZLINO – Liczba mieszkańców?

Dzielnicę Chwarzno – Wiczlino zamieszkuje 14.000 osób. Spodziewam się, że urośnie nawet do 50 tys.

CHWARZNO-WICZLINO (GDYNIA) – Liczba mieszkańców.
CHWARZNO-WICZLINO (GDYNIA) – Liczba mieszkańców.

CHWARZNO-WICZLINO – Szkoła Podstawowa nr 37?

Szkoła jak szkoła, ale architektura budynku szkoły podstawowej nr 37 zachęca mnie do nauki. Najbardziej modernistyczny budynek w dzielnicy Chwarzno-Wiczlino.

CHWARZNO-WICZLINO (GDYNIA) – Szkoła Podstawowa nr 37.

CHWARZNO-WICZLINO – Szkoła Podstawowa 48?

CHWARZNO-WICZLINO (GDYNIA) – Szkoła Podstawowa nr 48.

CHWARZNO-WICZLINO – Architektura?

Chwarzno – Wiczlino to dwa typy architektury. Przez okres PRL do 1989 budowano tu domy i wille. Głównie takie ze skośnym dachem. Po 1989 do dziś zaczynają dominować niskie bloki od lokalnych deweloperów. Nic specjalnego jak na dzisiejsze standardy. Nie wspominając o modernistycznej ponadczasowości. Miało być szczerze. Natomiast większą winę ponosi nasze miasto – planiści. Zamiast niskiej zabudowy powinni tu nastawiać pełno wieżowców nowej generacji. Dlaczego? Nie dosyć, że mieszkańcy mają najdalej do morza, to jeszcze go nie widzą. Chwarzno i Wiczlino są na wzgórzach Gdyni. Byłby z nich spektakularny widok na całe morze. Niczym niezakłócony widok na wschody i zachody Słońca.

A tak, rozrost na boki i betonowanie każdej działki. Tu będą budować na wcisk! Przykro mi!! Na filmie możesz zobaczyć wiele ujęć tej dzielnicy. Uwaga to nie jest mój komentarz, ale kogoś z Miasta. Same sentymentalne i propagandowe gadanie. Jednak dużo ujęć architektury.

CHWARZNO-WICZLINO (GDYNIA) – Sentymentalne opowieści kogoś z propagandy Miasta. Dużo ciekawych ujęć.

CHWARZNO-WICZLINO – Nowe mieszkania?

CHWARZNO-WICZLINO (GDYNIA) – Nowe mieszkania.
CHWARZNO-WICZLINO (GDYNIA) – Nowe mieszkania.
CHWARZNO-WICZLINO (GDYNIA) – Nowe mieszkania.

Nowe mieszkania w Gdyni 2022 >>

CHWARZNO-WICZLINO – Korki?

CHWARZNO-WICZLINO (GDYNIA) – Korki?

Korki do dzielnicy Chwarzno-Wiczlino są i będą codzienne. Nie mam złudzeń, że budowanie dzisiaj nowych węzłów dojazdowych potrzebnych na wczoraj nie załatwi sprawy. Dlaczego? Obecnie dzielnicę zamieszkuje 15 tys. mieszkańców. Docelowo 30 tysięcy. Potrzeb sześć pasów dojazdowych, a są i będą cztery. I to jest cały problem. Przed zakupem taniego jak na Gdynię mieszkania musisz mieć ten fakt przed oczami. Jeśli akceptujesz codzienne stanie w korku rano i popołudniu. Twoja sprawa.

CHWARZNO-WICZLINO – Dzielnice podobne?

Chwarzno – Wiczlino należy do dzielnic typu wyspowego. Oznacza to, że nie mają sąsiadów dzielnic. Są zawsze na wzgórzach Gdyni otoczone lasem. Z 21 naszych dzielnic takie mamy tylko trzy: Dąbrowa i jeszcze Witomino.

Zobacz wszystkie 21 dzielnic Gdyni >

Zobacz kolejną dzielnicę Witomino (11 z 21) >

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne posty o nieruchomościach Gdyni.