Grunty deweloperskie na sprzedaż w Gdyni.
Grunty deweloperskie na sprzedaż w Gdyni.

15 lipca 2021 Miasto Gdynia wystawiło nowe grunty na przetarg. Cztery udało się sprzedać.

O trzech z nich napiszę kilka zdań. Natomiast czwarty to teren przemysłowy przy ul. Hutniczej. Ten post ma trochę ukazać to, co nie jest w gdyńskim mainstream, a jest ciekawe. Post publikuję z dwumiesięczną zwłoką, natomiast bardzo mnie dziwi, że sprzedaż małego, ale popularnego parku na Kamiennej Górze przeszła w sieci bez echa. Nie zmieni to faktu, że większość działek w centrum była do zabudowy, a w międzyczasie urosły tu duże drzewa. Następnie zaskoczył mnie Invest Komfort, który w swojej 25-letniej historii nie specjalnie interesował się gruntami drugiej linii brzegowej. Chodzi o te dalsze dzielnice pod lasem jak Leszczynki. Ostatni grunt na Grabówku to zwykłe uzupełnienie ulicy przez mało znanego gdyńskiego dewelopera. A teraz, poniżej omówienie zakupów deweloperów.

DZIELNICA LESZCZYNKI

Duży grunt na samym wzniesieniu Leszczynek kupił deweloper Invest Komfort z Gdyni za 10.5 miliona zł przelewem.

ul. Leszczynki, ul. Stoigniewa, ul. Widok.

Czy to oznacza, że jutro wejdą koparki? Nie. Invest Komfort jest tak dużym deweloperem, że raczej skupuje owe duże grunty na potem. Ile ich dokładnie ma i gdzie napiszę niebawem. Natomiast jest dużym wydarzeniem, że IK kupił grunt na samej górze dzielnicy Leszczynki. Czy to jest obniżenie prestiżu? Nie, to dzielnica Leszczynki nabiera prestiż i IK to widzi. Chodzi o polaryzację cen między dzielnicami w dolinie (te wzdłuż linii SKM), a dzielnicami na dalekich wzgórzach tzw. sypialnie Gdyni (Karwiny etc.). Dodam, że z tego miejsca (ul. Widok) jest oszałamiający widok na port i część Gdyni.

Powierzchnia: 10.792 m2.

Cena wywoławcza: 5.500.000 zł + VAT.

Cena zakupu: 8.500.000 zł + VAT.

Cena zakupu zł/m2: 788 zł/m2.

Działki nr: 1928/1 … /6 oraz 2031/1.

DZIELNICA KAMIENNA GÓRA

Uwaga! Chodzi o popularne miejsce spotkań na Kamiennej Górze. Każdy raz tam był. Grunt kupił deweloper Prof Bud z Warszawy za 3.5 miliona zł przelewem.

ul. Sienkiewicza 23

Jakim jesteśmy biednym miastem, że nikt nie kupił tej działki przy plaży i bulwarze pod mega willę w dzielnicy miliarderów Kamienna Góra. Zainteresował się nią warszawski deweloper. Oczekuję spektakularnej nieruchomości. Pewnie oferta, dla Warszawy. Gratuluję Profbud wyjątkowego w skali Gdyni gruntu. Żaden z naszych [deweloperów] tej działki nie docenił.

Powierzchnia: 1.810 m2.

Cena wywoławcza: 2.300.000 zł + VAT.

Cena zakupu: 2.800.000 zł + VAT.

Cena zakupu zł/m2: 1.547 zł/m2.

Działki nr: 379/3.

DZIELNICA GRABÓWEK

Grunt na Grabówku przy ul. Komandorskiej kupił deweloper Prime Spot z Gdyni za 550 tys. przelewem.

ul. Komandorska, ul. Dembińskiego.

Ostatnia ulica dzielnicy Grabówek (ul. Dembińskiego), a dalej dzielnica Leszczynki. Grunt kupił niewielki deweloper Prime Spot z Gdyni. Właściwie buduje niewielkie nieruchomości po całej Gdyni. Dopiero będzie kojarzony z tego co buduje w dzielnicy Orłowo przy al. Zwycięstwa. Czym nas zaskoczy na Grabówku? Zapisz się na mój newsletter i niczego nie przeocz.

Powierzchnia: 889 m2.

Cena wywoławcza: 450.000 zł + VAT.

Cena zakupu: 454.500 zł + VAT.

Cena zakupu zł/m2: 511 zł/m2.

Działki nr: 366, 367, 368.

W następnym odcinku „Deweloperzy na zakupach” w październiku – dopiero.

Czy Miastu Gdynia uda się sprzedać dużą działkę na szczycie dzielnicy Kamienna Góra? Kretynie. Kup natychmiast bez zastanawiania. Piszę o tym w poście „Jak pokonać Konstancin Jeziorna„.

Komentarze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne posty o nieruchomościach Gdyni.