Grabówek Gdynia
GRABÓWEK (GDYNIA)

Dzielnice Gdyni (wszystkie 21) / Grabówek

Znaleziono 7 plusów i 4 minuy.

Spis treści.

GRABÓWEK – Liczba mieszkańców?

Dzielnicę Grabówek zamieszkuje 8.500 osób.

GRABÓWEK – Nowe mieszkania?

(2023) ul. Kołłątaja 18 – Blok mieszkalny.

(2023) ul. Sambora – Budynek mieszkalny.

(2022) ul. Falista 2 – Budynek mieszkalny.

(2022) ul. Filomatów – Blok mieszkalny.

Nowe mieszkania w Gdyni 2022 >>

GRABÓWEK – Dzielnice podobne?

Te trzy dzielnice: Działki Leśne, Grabówek i Leszczynki stanowią jakby jeden pakiet. Różnica pomiędzy nimi, to odległość do centrum Gdyni i jednocześnie do morza. Grabówek jest pośrodku tych trzech dzielnic.

Jeśli masz większy budżet na zakup nieruchomości koniecznie zobacz sąsiada Grabówka, dzielnicę Działki Leśne.

Jeśli masz mniejszy budżet na zakup nieruchomości mamy za Grabówkiem dzielnicę Leszczynki.

Zobacz wszystkie 21 dzielnic Gdyni >

Zobacz kolejną dzielnicę Leszczynki (14 z 21) >

[+] Doskonała lokalizacja.

Śmiało mogę napisać, że dzielnica Grabówek jest w środku wszystkich 21 dzielnic Gdyni. Blisko do dworca GDYNIA GŁÓWNA, blisko do centrum Gdyni, blisko do Estakady (do 4 północnych dzielnic Gdyni) oraz blisko do Obwodnicy. W dzień i w nocy Uber cię nie złupi. W 2021 koszt Ubera z najdalszych dzielnic Gdyni to max 15 zł. Bilet „R, S, N-nocne” 5 zł normalny.

Granica dzielnicy Grabówek z dzielnicą Śródmieście.

Granica dzielnicy Grabówek z dzielnicą Działki Leśne.

Granica dzielnicy Grabówek z dzielnicą Leszczynki.

Dzielnica Grabówek kończy się wraz z ul. Komandorską, gdzie rozpoczyna się dzielnica Leszczynki.

4 km, tyle jest od granicy Grabówka do linii brzegowej Zatoki.
3,3 km, tyle jest od granicy Grabówka do ścisłego centrum Gdyni (skrzyżowanie: ul. Świętojańska / ul. 10 Lutego).

[+] Dzielnica Grabówek leży w pożądanej dolinie Gdyni.

Ta cecha ma dodatni znaczący wpływ na cenę m2 w Gdyni. W Gdyni dzielnice możemy podzielić na dwa typy: te w dolinie tzw. aktywne oraz na wzgórzach tzw. sypialnie Gdyni. Dzielnice w dolinie to te wzdłuż głównego ruchu samochodowego i kolejowego. Jest to główny szlak pomiędzy północą Polski, a miastem Sopot, dalej Gdańskiem i południem Polski. Obecnie po 2020 r. ceny mieszkań pomiędzy tymi dwoma lokalizacjami dzielnic zaczynają się znacząco polaryzować na korzyć tych 10 z 21 dzielnic Gdyni, w tym Grabówka. Oznacza to, że dom, mieszkanie będą tutaj zyskiwać najszybciej.

[ + ] Bezpośredni dostęp do Gdyńskiego Parku Krajobrazowego.

Dzielnica Grabówek ma własny las, który jest częścią ogromnego miedzy miastowego parku krajobrazowego.

Pewien człowiek z Nowego Jorku z korzeniami z Gdyni (rodzice wyemigrowali do NYC w 1945), szukający w Gdyni stałego miejsca na zamieszkanie poprosił mnie o krótkie nagranie naszego w jego przyszłej okolicy. Z przyjemnością! Było to w kwietniu 2020 roku.

Ilość leśnych ścieżek rowerowych łączących Grabówek z większością dzielnic Gdyni jest ogromna. Las jest „udomowiony” i bezpieczny.

[+] Szybka i bardzo dobra rewitalizacja architektury PRL.

[ + ] Własny stacja i peron Szybkiej Kolei Miejskiej.

GDYNIA – STOCZNIA UNIWERSYTET.

[ + ] UNIWERSYTET MORSKI jest w dzielnicy Grabówek.

W dzielnicy Grabówek jest nasz jedyny uniwersytet: Uniwersytet Morski, dawniej Akademia Morska, dawniej Wyższa Szkoła Morska w Gdyni. Uniwersytet jest przy głównym szklaku samochodowym Gdyni, czyli przy ul. Morskiej. Natomiast dwa akademiki (dawniej trzy nr 1) są przy ul. Beniowskiego. Czy warto je wybrać? Tak, ponieważ już od początku zamieszkania w Gdyni powinieneś/aś wiedzieć, że po co mieszkać w Gdyni jak nie masz widoku na morze. Co do standardu wyposażenia, trzeba trochę zamknąć oczy, a otworzyć na morze i wschód Słońca nad Zatoką. Życzę miłej porannej kawy przed zajęciami.

Moja porada. Gdynia ma 21 dzielnic jakby rozrzuconych przypadkowo na średnicy 12 km. W praktyce 15-20. Nie trać czasu, ani pieniędzy na dojazdy. Tutaj jest środek Gdyni. Do ścisłego centrum (ul. Świętojańska / ul. 10 Lutego) jest zaledwie 2.2 km, to jest nic i masz obok akademików las z licznymi szlakami rowerowymi łączący go za większością twoich dzielnic. Aby cię przekonać pokarzę widoki z akademika nr 3 i 4 (polecam ten).

[ + ] Oszałamiające widoki z bloków.

Chciałem ostatecznie przekonać szukającego mieszkania z widokiem na morze i Gdynię więc nagrałem ten film.

Jaki brzydki ten blok obok. Spokojnie jest już na niego plan, aby wyglądał jak ten obok przy ul. Lelewela 7-9. 👍Polecam zakup mieszkania.

[ – ] Średnia opinia Gdynian.

Przez ojców założycieli Gdyni została przewidziana jako peryferie młodego miasta. Grabówek przeznaczono, dla robotników budowy portu i miasta. Nie oznacza to, że zostawiono ich własnemu losowi. Nic takiego. Urbaniści nadali jej znaczące nazwy ulic: Kapitańska i Komandorska, a architekci moderniści zaplanowali dzielnice Grabówek jak trzeba. Domy jednorodzinne oraz nieduże bloki mieszkalne. Wszystko modernistycznym kanonie. Kogo nie było stać tu mieszkać lądował za dzielnicą Grabówek w dzielnicy Leszczynki w budynku z desek. Jeszcze do 2021 roku „Pekin” osiedle wielopokoleniowej biedy obchodziło swoje 100-lecie i właśnie w tym roku je zlikwidowano, aby postawić osiedle wysokich apartamentowców z widokiem na Gdynię, port i morze oraz las. W czasach PRL klasa robotnicza Gdyni mieszkała modernistycznych domach Grabówka oraz w kilku nowych blokach i wieżowcach. Niemniej cała Polska zawdzięcza mieszkańcom Grabówka znacznego udziału obalenia komunizmu. Przypomnę, że Stocznia Gdynia była imienia Komuny Paryskiej.

Chłopcy z Grabówka, chłopcy z Chyloni
Dzisiaj milicja użyła broni
Dzielnieśmy stali, celnie rzucali
Janek Wiśniewski padł!

Nie płaczcie matki – to nie na darmo
Nad stocznią sztandar z czarną kokardą
Za chleb i wolność i nową Polskę
Janek Wiśniewski padł!

W III RP duża, nowoczesna i opłacalna stocznia została zamknięta. Można powiedzieć, że dziś w Gdyni nie ma już robotników, więc dość szybko dzielnica zmienia się w awangardową. Przybywają kolejne nowe modernistyczne wille i bloki. W tym momęcie chcę pokazać ten modernistczny spektakl Grabóweka. Przyokazji zachęcam do obserwowania mojego Instagrama. Instagram.com/michal.gdynski

Mieszkanie przy ul. Lelewela 7-9 sprzedałem w 2021-01. Wszyscy mówili drogo, drogo i do remontu, ale ja wiedziałem co polecam. Dziś jest po remoncie, a cena wzrosła. Warto było być hejtowanym.

Rynek pierwotny i nowe mieszkania na Grabówku w 2021/2022.

https://gdynski.pl/grabowo-10/

Załączniki.

20% Mieszkańcy dzielnicy Grabówek jest w grupie na Facebooku:

GRABÓWEK – Mieszkańcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne posty o nieruchomościach Gdyni.

Deweloperzy już po zakupach miejskich gruntów w Gdyni (2021-07-15). Razem wydali 15 milionów. Zobacz co kupili. Odcinek 1.

15 lipca 2021 Miasto Gdynia wystawiło nowe grunty na przetarg. Cztery udało…