Gdynia Orłowo Inżynierska 58
Gdynia, dzielnica Orłowo, ul. Inżynierska 58. Fot: Michał Gdyński

Myślę że …

On w głębi duszy jest podobny do biurowca PLO (ul. 10 lutego). Czyli bryła frontowa i bryła schowana. Jednak wkłuję mu szpilkę. Wyeksponowałbym tylną bryłę bardziej. Byłaby dużo lżejsza i nie sugerowała z niego biurowca. Jednym ruchem dodałem mu jaja bycia apartamentowcem. Taki penthouse.

Adres.

Gdynia, dzielnica Orłowo tzw. „górne”, ul. Inżynierska 58.

Rok budowy.

2021.

Typ nieruchomości.

Willa apartamentowa.

Co myślę o architekturze?

To jest modernizm i to ten najbardziej zbliżony do Le Corbusiera. Jestem pełen podziwu, dla architekta. Dodam, że ma taras na dachu! Zacytuję samego papieża modernizmu: „Jest wielką umiejętnością zaprojektować pałac z pudełek po mydle”. I faktycznie ta nieruchomość przypomina pałac. I właśnie takich modernistycznych pałacy (nie pałaców Googlu ortografie) oczekują klienci Miasta Gdynia. Tym tylnym budynkiem trochę za bardzo zahacza o budynek biurowy, ale przymknę oko. Dałbym mega okno na ostatnim piętrze tylnej bryły i to załatwiłoby sprawę. Okno dominujące całość, a tutaj tego wyraźnie brakuje. Słowo do Panów architektów. Na modernizm trzeba się nawrócić, nie wystarczy samo szkolenie, czy naśladownictwo lub twórczość własna. Tak to nie działa. Jeśli szukasz architekta modernisty, skorzystaj z mojego doradztwa.

2021-12. Wieczorny efekt po ukończeniu budowy.

Ponieważ od miesiąca nie ma pięknej pogody z niebieskim niebem, postanowiłem, że będę robił zdjęcia wieczorne i nocne. Odkrywam miejskie nieruchomości od nowa.

Jak wam się podoba ta willa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne posty o nieruchomościach Gdyni.