Kamienna Góra Gdynia
KAMIENNA GÓRA (GDYNIA) Fot: Visit360.pl /Profesjonalna fotografia i filmowanie dronem.

Dzielnice Gdyni (wszystkie 21) / Kamienna Góra

KAMIENNA GÓRA – Liczba mieszkańców?

Dzielnicę Kamienna Góra zamieszkuje 4.000 osób.

KAMIENNA GÓRA – Najdroższe wille?

Najdroższe wille w Gdyni są w dzielnicy Kamienna Góra nad samym bulwarem. Z tego powodu nazywamy ją dzielnicą miliarderów. To miejsce to coś więcej niż podwarszawski Konstancin.

KAMIENNA GÓRA (GDYNIA) – Okolica i wille nad bulwarem nadmorskim.

KAMIENNA GÓRA – Nowe mieszkania?

Nowe mieszkania na Kamiennej Górze w Gdyni:

(2024) ul. Sienkiewicza. (zapowiedź).

(2023) ul. Sienkiewicza. Kamienna 1„.

(2023) ul. Kasprowicza / ul. Mickiewicza.

(2022) ul. Korzeniowskiego.

(2022) ul. Korzeniowskiego (projekt).

(2022) ul. Kasprowicza (willa prywatna).

(2022) ul. Asnyka (willa prywatna).

Nowe mieszkania w Gdyni 2022 >>

KAMIENNA GÓRA – Dzielnice podobne?

Jeśli dzielnica Kamienna Góra wydaje się być zbyt droga na zamieszkanie, to polecam te dwie sąsiadujące i bardzo podobne: Śródmieście oraz Wzgórze Św. Maksymiliana.

Zobacz wszystkie 21 dzielnic Gdyni >

Zobacz kolejną dzielnicę Wzgórze Św. Maksymiliana (3 z 21) >

Kamienna Góra to dzielnica miliarderów.

Kojarzysz New York’s Billionaires’ Row? Nie? Chodzi o ulicę na Mangattanie, gdzie stoją ołówkowce apartamentowe. Z pewnością słyszałeś o podwarszawskim Konstancin Jeziorna, gdzie wille mają ci z list TOP 100 najbogatrzych. Polskie wybrzeże ma też coś takiego, ma to właśnie Gdynia. Bez wahania dzielnica Kamienna Góra jest dzielnicą miliarderów. Z naszego podwórka ma tu swoją 2500 m2 mega modernistyczną willę z basenem Ryszard Krauze i wielu innych polskich potentatów. Oczywiście chodzi o pierwszą linię brzegową. A dokładnie o 5 ulic. Więc jeśli jesteś tylko multi milionerem lub prawdziwym milionerem też znajdziesz tu swoje miejsce na zamieszkanie w Gdyni.

Zielona wyspa w betonowej dżungli.

Odważnie powiedziane, ale wystarczy jedno spojrzenie satelitarne na centrum Gdyni, aby się w tym utwierdzić. Niczym filmowe Elysium, albo ogród w środku miasta. To tak, jakby w NYC Central Park postawić sobie willę, a to jest nie możliwe. W Gdyni jest, dalej wyjaśnię dlaczego.

To wymowne spojrzenie wystarczy, aby podjąć decyzję gdzie chcesz mieszkać. Pozostaje pytanie, czy jest jakaś alternatywa np. ta po prawej stronie, albo dzielnica Orłowo? Nie ma. Ta niewielka dzielnica willowa jest dzielnicą miliarderów, a jeśli jesteś milionerem i uda ci się cokolwiek tu kupić, kupuj! Ktoś nazwał Kamienną Górę Podwarszawskim Konstancinem. Nasza dzielnica nie jest podgdyńska, ale jest w centrum i ma dostęp do linii brzegowej Zatoki. A jeszcze turystyczny Sopot? To nie jest dobre miejsce na zamieszkanie, dla ciebie. W dalszej części artykułu podpowiem ci, gdzie dokładnie na Kamiennej Górze kupić działkę, willę, albo apartament lub penthouse z widokiem na morze w Wschód Słońca nad Zatoką.

Gdzie to jest?

Co musisz wiedzieć o 21 dzielnicach Gdyni?

Na Miasto Gdynia składa się aż 21 dzielnic o bardzo zróżnicowanej lokalizacji i wielkości, jakby przypadkowo rozrzuconych po całej okolicy. Charakterystyczne, dla miast nadmorskich, przeciwne do miast śródlądowych jakby nawiniętych na szpulkę (wokół zamku). Trzy różne podziały 21 dzielnic:

Pierwszy podział: Zaledwie 7 dzielnic ma bezpośredni dostęp do linii brzegowej. 2 na północy (za tamtą stroną Portu Gdynia) i 5 po tej droższej stronie.
Drugi podział: 10 dzielnic leży w pożądanej dolinie Gdyni (to te wzdłuż linii SKM), a 11 to dzielnice sypialnie na dalekich wzgórzach Gdyni. 3 dzielnice na wzgórzach są typu „wyspowego”, czyli nie mają dzielnic sąsiadów -są po prostu w lesie daleko od morza.
Trzeci podział: Dzielnice Gdyni można jeszcze podzielić wg. tych z czasów młodej Gdyni, gdzie dominantą jest architektura mistrzów modernizmu oraz małe wioski przyłączone w czasach PRL, tam dominantą jest Wielka Płyta.

Czy zakup nieruchomości na Kamiennej Górze to tylko prestiż, czy także dobra inwestycja?

Po 2026 r. (100 urodziny Miasta Gdynia) cena m2 w Gdyni będzie się polaryzować jeszcze szybciej. W 11 dzielnicach ceny m2 się zatrzymają, aby oddać wzrost naszym 10 dzielnicom, a Kamienna Góra stanie się najdroższym m2 w Polsce. Mówię o minimum dwukrotnym wzroście ceny w ciągu dekady i nadal nie ma bańki nieruchomości. To jest naturalny proces, który był nagle zatrzymany w 1939, a zamrożony w latach 1945-1989. Teraz wszystko wraca na właściwy kurs.

Co warto wiedzieć o lokalizacji dzielnicy Kamienna Góra?

Dzielnica Kamienna Góra jest otoczona wszystkim co jest najlepsze w Gdyni:

1. Plaża Miejska.
2. Bulwar Nadmorski.
3. ul. Świętojańska / ul. 10 Lutego (ścisłe centrum Gdyni).
4. Strefą prestiżu (gdzie jest Teatr Muzyczny).
5. al. Piłsudskiego (droga wpadająca do morza).

Chcę się zatrzymać, aby pokazać owe 5 najpiękniejszych miejsc otaczających Kamienną górę.

1. Plaża Miejska.

W Gdyni jest 7 dzielnic z dostępem do morza, ale są tylko 3 znane plaże. Plaża Miejska, plaża w dzielnicy Orłowo oraz rajska plaża w dzielnicy Babie Doły.

2. Bulwar Nadmorski.

O ile Sopot znany jest z mola, a Gdańsk z Motławy, to Gdynia ma coś wyjątkowego, czego nie mają te dwa miasta. To Bulwar Nadmorski o długości aż 1,5 km.

3. ul. Świętojańska i ul. 10 Lutego.

Tylko wspomnę, że to powiązanie jest to ścisłe centrum Gdyni. Niebawem Świętojańska będzie deptakiem, ale nie w rozumieniu takim jak w Gdańsku, albo Spocki Monciak. To będzie nowoczesny deptak, który pokona galerię Riwiera.

4. Strefa prestiużu.

Każdy zna Teatr Muzyczny w Gdyni. Np. aktorka Katarzyna Figura wybrała apartamentowiec u podnóża Kamiennej Góry z widokiem na Teatr i morze. Kuba Wojewódzki otwiera w czerwcu 2021 r. swoją restaurację z widokiem na Teatr i przyległe tereny. Gwiazdy wiedzą co robią.

5. Aleja Piłsudskiego wpada do morza.

Nie ma bardziej zjawiskowego widoku w Polsce, jak ulica wpadająca do wód morza. Na tej ulicy mieszka deweloper naszych Sea Towers. Deweloperzy budują swoje okazałe wille na Kamiennej Górze. Spektakle architektury. Kto jak kto, ale oni wiedzą co robią.

Zima.

Jakie są ceny apartamentów na sprzedaż w dzielnicy Kamienna Góra?

Rynek pierwotny 2021: 15.000 – 23.000 zł/m2.

Rynek wtórny 2021: 10.000 – 26.000 zł/m2.

Rynek pierwotny na Kamiennej Górze to zjawisko bardzo rzadkie. Niemniej w 2021 roku powinna zacząć się sprzedaż „dziury w ziemi” pod niewielkie osiedle (do 6 mieszkań na dom) na placu po parkingu. Prawdopodobnie będą to 4 budynki po 4 mieszkania, razem 12 apartamentów. Polecam lokalizację ponieważ jest widok na morze. Grunt jest na szczycie tej góry, Kamiennej Góry.

Grunty i działki na sprzedaż w dzielnicy Kamienna Góra.

Kupno gruntu pod dom przez portale nieruchomości w dzielnicy Kamienna Góra graniczy z cudem. Lepiej jest wynająć prywatnego doradcę nieruchomości (kontakt), który ma zaufanie mieszkańców tej dzielnicy i popyta ich o taką okoliczność. Natomiast przy wyborze działki pod willę dzielnicę Kamienna Góra możesz podzielić na dwie części:

  • Będzie widok na morze (skarpa w stronę morza)
  • Brak widoku na morze (skarpa w stronę dzielnicy Śródmieście)

Na Kamiennej górze są modernistyczne domy z okresu młodej Gdyni oraz te zbudowane w czasach PRL. Większość ofert sprzedaży gruntu będzie mieć zabudowę PRL (skośny dach), trzeba to bezlitośnie wyburzyć i wznieść poważną modernistyczną architekturę z tarasem na dachu z którego widać horyzont morza.

DataGdzieDziałkazł/m2Cena
2021-04ul. Mickiewicza
ul. Siemiradzkiego
4.995 m24.000 zł/m220.000.000 zł
2021-04ul. Kasprowicza
ul. Mickiewicza
1.200 m25.125 zł/m26.150.000 zł
KAMIENNA GÓRA (GDYNIA) – Ceny gruntów i działek.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne posty o nieruchomościach Gdyni.