Kamienna Góra Gdynia Korzeniowskiego 11 13
Gdynia, dzielnica Kamienna Góra, ul. Korzeniowskiego 11-13.

Krótkie wprowadzenie.

Rok 2021 kończy się, ale ta data przejdzie do historii Gdyni jako nowy trend wyburzania kiczowatych domów ze skośnym dachem nabudowanych w okresie PRL. W ich miejsce powstają nowe modernistyczne wille zgodne z charakterem naszego miasta. Jak przewidywałem [nowy trend] na pierwszy rzut pójdą nasze dwie najdroższe dzielnice: dzielnica miliarderów Kamienna Góra oraz słynna dzielnica multimilionerów Orłowo. W tych dzielnicach już brakuje najlepszych gruntów na sprzedaż, więc pojawia się właściwy czas zastępowania starych nieruchomości nowymi. I tak powinno być. Poniżej przykład tego trendu. Na końcu moja nienajlepsza opina.

Czy to są mieszkania na sprzedaż?

Nie. To jest willa jednorodzinna. Budowa dla siebie. Chociaż ja w tej nieruchomości widzę 3 mieszkania. Mieszkanie z ogrodem, apartament i mały penthouse.

Gdzie ta nieruchomość jest?

Rozbiórka starego domu mieszkalnego ze skośnym dachem i budowa nowej modernistycznej willi z tarasem na dachu i widokiem na morze zaraz nad bulwarem.

Gdynia, dzielnica Kamienna Góra, ul. Korzeniowskiego 13. 2021-12. Fragment filmu: „Z drona – Gdynia Bulwar nadmorski„.

Dziennik Budowy.

2021-12-13. Wiecha.

Zobacz na filmie i zapragnij. 1 linia brzegowa Gdyni nad bulwarem.

Co tu było wcześniej?

Warto było wyburzyć.

Moja opinia.

Niezwykła lokalizacja i banalna architektura. Nie podoba mi się. Od Kamiennej Góry oczekuję czegoś kanonicznego. Dyktującego architekturę Miasta Gdynia, a on nie ma chemii. Ale cieszę się z wyburzenia przednika. Moim zdaniem przy kawie mam większe uniesienie modernistyczne. Zapraszam do konsultacji. Polubione przez arcy dewelopera Semeko😉 Ktoś chętny na tę willę? Zróbmy to dziś.

Moje ulubione tematy.

Sprzedany grunt obok, ul. Sienkiewicza 23.

Grunt do sprzedaży obok, ul. Siemiradzkiego / ul. Mickiewicza.

Tablica

Inwestor

Prywatny.
Nie podano do publicznej wiadomości.

Architekt

Paulina Czurak

Kierownik budowy

Eugeniusz Gryczewski

Kierownik robót

Jacek Bartkowski

Wasze komentarze i opinie.

Jeśli nie widzisz komentarzy, oznacza to, że nie jesteś zalogowany/a do Facebook. Przy okazji dołącz do grupy MICHAŁ GDYŃSKI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne posty o nieruchomościach Gdyni.

Deweloperzy już po zakupach miejskich gruntów w Gdyni (2021-07-15). Razem wydali 15 milionów. Zobacz co kupili. Odcinek 1.

15 lipca 2021 Miasto Gdynia wystawiło nowe grunty na przetarg. Cztery udało…