Korzeniowskiego 8 10 Gdynia Kamienna Góra
Gdynia, dzielnica Kamienna Góra, ul. Korzeniowskiego 8-10. Fot: 1940 r.

O czym jest ten post?

Zrobili sobie „pentagon” w modernistycznej nieruchomości. Nie stać ich. Czekamy, aż wpuszczą budynek na rynek wtórny. Już pora!

Adres.

Gdynia, dzielnica Kamienna Góra, ul. Korzeniowskiego 8-10. Chałtura i kpina. Zniszczyli perłę modernizmu.

Obecny właściciel nieruchomości.

Służba Kontrwywiadu Wojskowego. SKW.gov.pl.

Spodziewam się, że w niedalekiej przyszłości nieruchomość zostanie wystawiona na sprzedaż. Wg mnie powodem podjęcia takiej decyzji będzie brak środków na konserwację modernistycznej perły oraz fakt, że zysk ze sprzedaży biurowca usytuowanego w willowej dzielnicy miliarderów wystarczy, aby przekonać Państwo Polskie. Jak to już bywało. Należy się spodziewać, że po sprzedaży budynek zostanie dostosowany jako apartamentowiec rezydencjalny. Nieruchomość jest w drugiej linii domów od morza ma ok. 6000 m2 i duże możliwości rozwoju. Sami zobaczcie.

Kim są właściciele?

„Do zadań kontrwywiadowczych należy neutralizowanie aktywności obcych służb wywiadowczych i przeciwdziałanie szpiegostwu. Polska, ze względu na swoje położenie geopolityczne oraz przynależność do NATO i UE, jest przedmiotem zainteresowania obcych służb specjalnych. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego odpowiada też za ochronę kontrwywiadowczą kraju. Informacje o posunięciach kontrwywiadu jedynie w nielicznych przypadkach mogą być podawane do szerszej wiadomości. Jednak to skuteczna praca kontrwywiadu i jego zdolność do neutralizacji prób zdobywania najściślej strzeżonych i wrażliwych informacji decyduje o niezakłóconym rozwoju i sukcesach gospodarczych państwa oraz bezpieczeństwie jego obywateli.”

Typ nieruchomości.

Budynek biurowy.

Data budowy.

1934-1935.

Architekci.

Architekt Stanisław Płoski,

Architekt Kazimierz Krzyżanowski.

Zobacz pełną historię nieruchomości wg IPN.

Opowiada dr hab. Piotr Semków. Rozmowę prowadzi dr Daniel Czerwiński z Oddziału IPN w Gdańsku.

Gdynia, dzielnica Kamienna Góra, ul. Korzeniowskiego 8-10.

Komentarze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne posty o nieruchomościach Gdyni.

Deweloperzy już po zakupach miejskich gruntów w Gdyni (2021-07-15). Razem wydali 15 milionów. Zobacz co kupili. Odcinek 1.

15 lipca 2021 Miasto Gdynia wystawiło nowe grunty na przetarg. Cztery udało…