LOKALE UŻYTKOWE W CENTRUM GDYNI. Odpowiadamy na top 10 pytań.

Lokal użytkowy w centrum Gdyni, to nie to samo jak lokal w ścisłym centrum Gdyni.

Słowo wstępne Michała Gdyńskiego.

Pomimo moich jasnych doradczych uwag przy wyborze lokalu użytkowego na poziomie ulicy, wielu przyszłych najemców wybiera lokal, kierując się emocjami i po roku znikają z rynku z długami. Średnio prawie połowa. Gdynia nie jest miastem śródlądowym jak Warszawa, Poznań, Kraków etc., czyli nawiniętym na szpulkę wokół własnej osi. Mamy 21 dzielnic jakby przypadkowo rozrzuconych po całej okolicy pasa nadbrzeżnego. Zorientowanie się gdzie jest centrum Gdyni, a bardziej gdzie jest ścisłe centrum Gdyni, wymaga znajomości miasta oraz praktyki, także tej z obserwowania bankructw biznesplanów przez złe zlokalizowany lokal użytkowy. Odpowiemy na najważniejsze pytania nurtujące początkującego i już takiego doświadczonego najemcy. Jeśli będziesz mieć więcej pytań, skorzystaj z mojego osobistego i darmowego doradztwa w każdej chwili, a szczególnie przed samą umową i kiedy pojawią się wątpliwości. Zawsze też możesz się przenieść do lepszej lokalizacji, która zagwarantuje sukces!

 1. Gdzie jest centrum Gdyni?
 2. Gdzie jest ścisłe centrum Gdyni?
 3. Czy dzielnica Śródmieście to centrum Gdyni?
 4. Czy dworzec GDYNIA GŁÓWNA to centrum Gdyni?
 5. Jakie galerie i centra handlowe są w centrum Gdyni?
 6. Jakie lokale w centrum Gdyni są najlepsze?
 7. Jaka jest przyszłość centrum Gdyni?
 8. Jak wybrać najlepszy lokal w centrum Gdyni?
 9. Sezonowo czy cały rok?
 10. Lokal w centrum czy w galerii?

1. Gdzie jest centrum Gdyni?

Za centrum Gdyni przyjmuje się jedynie dzielnicę Śródmieście. Chociaż, dla ciebie będzie to zbyt ogólna definicja ponieważ samo Śródmieście liczy 70 ulic, ale tylko 20 można przyjąć, że leżą w centrum miasta. Z tej liczby liczą się tylko 4 główne „tętnice” (po dwie pary). Tam gdzie te dwie pary się przecinają jest centrum.

 1. ul. Świętojańska (2 km, 250 lokali przy ulicy).
 2. ul. Władysława IV (1,5 km, 100 lokali przy ulicy).
 3. ul. 10 Lutego (700 m, 50 lokali przy ulicy).
 4. ul. Starowiejska (750 m, 100 lokali przy ulicy).

16 pozostałych to krótkie przecznice łączące łączące te pary lub dłuższe nieco boczne ulice. Na grafice powyżej zaznaczono obszar jako obszar czerwony. W punkcie nr 2 omówimy ścisłe centrum Gdyni.

2. Gdzie jest ścisłe centrum Gdyni?

Ścisłe centrum Gdyni jest na rogu ulic Świętojańska i 10 Lutego. W miejscu tym jest tzw. InfoBox. Dokładnie w tym miejscu jest duża narożna działka. Już rozpoczęto projektowanie nowej kamienicy, w której znajdą się najbardziej pożądane lokale użytkowe w Gdyni. Prawdziwy „Złoty środek”.

3. Czy dzielnica Śródmieście to centrum Gdyni?

Tak, dzielnica Śródmieście to centrum Gdyni. Dzielnice przyległe jak Kamienna Góra, Wzgórze Św. Maksymiliana lub Grabówek, czy Działki Leśne to już nie.

4. Jakie galerie i centra handlowe są w centrum Gdyni?

W centrum Gdyni jest tylko jedno centrum handlowe. Nazywa się „Batory” i jest przy ulicy 10 Lutego. Największa galeria handlowa w Polsce północnej, Riviera jest w dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana przy peronie SKM o tej samej nazwie. Nie jest to centrum Gdyni, ale jest bardzo blisko do Śródmieścia.

Dodaj komentarz