Michał Gdyński

POŚREDNIK I KRYTYK NIERUCHOMOŚCI
MIASTA GDYNIA

Wiedeński architekt drapaczy chmur i naszych Sea Towers o mnie.


Jestem niewymownie usatysfakcjonowany, że ktoś, notabene: po raz pierwszy, potrafił odczytać ideę, która przyświecała organizacji przestrzennej mieszkań i środowiska komercyjnego. Jesteś bodaj pierwszą osobą, która tak jednoznacznie wyczuła intencje architekta.

— Andrzej Kapuścik, architekt Sea Towers.

Wyłączność na publikację szkiców Morskich Wież posiada firma Michał Gdyński.

Dziękuję za to mocne słowo, wsparcie i za szkice Sea Towers z brulionu. Podyktowałeś architekturę miasta z morza i marzeń na XXI wiek. Udało się!

— Michał Gdyński.

Z korespondencji w 2020 r. (Andrzej Kapuścik 1949-2020).

Ja, o sobie plus wiadomość.

(40 l.) Modernista. Twórca pomysłu na białą architekturę Gdyni (biała bryła i czarny lub ciemny poziom zero) oraz lobbysta ograniczenia, dla ruchu samochodowego głównych ulic centrum Gdyni. Znawca polityki i historii Miasta Gdynia. Sport: Piłka nożna, tenis ziemny, pływanie. Hobby: Internet i technologie oraz podróże do Megalopolis Ziemi. Miasta, w których mieszkałem: Warszawa (5 lat studiów), Nowy Jork (1 r. praktyki), Paryż (2 l. studiów) oraz w których spędzałem czas: Chicago, Rio de Janeiro, Buenos Aires, Szanghaj, Tokio, Tel-Awiw, Sydney. Także spędziłem po miesiącu na Białorusi, Tasmanii, czy Spitsbergenie za kołem polarnym. Jedynie nie byłem na kontynencie afrykańskim oraz Antarktydzie. W najbliższym czasie wybieram się pomieszkać w Londynie, Berlinie i Moskwie. Wniosek: Gdyńskie lokale przy ulicy wyprą galerie handlowe w ciągu najbliższej dekady. Kup lokal przy głównej ulicy Gdyni, teraz ich ceny są rekordowo niskie. Natomiast mieszkając i podróżując po polskich dużych miastach, uświadomiłem sobie, że około 2026 roku rekord ceny nieruchomości premium będzie w Gdyni. Wydaje się, że budujemy dużo, ale wciąż za mało, aby ostudzić ceny metra kwadratowego.