Gdynia Kamienna Góra Mickiewicza Siemiradzkiego Parking Konstancin
Jak pokonać Konstancin Jeziorna? Gdynia, dzielnica Kamienna Góra, ul. Mickiewicza, ul. Siemiradzkiego i ul. Piotra Skargi.

Zapowiedź.

Film [2m 38s] z głosowania nad wystawieniem działki na sprzedaż z uzasadnieniem urzędnika Miasta Gdynia. Zobacz, jak to wygląda „behind the scenes”. 2020-08-26, XXI sesja Rady Miasta Gdyni.

SUBSKRYBUJ

24 Za

0 Przeciw

3 Wstrzymały się

O cenie.

Cena wywoławcza: 15.100.000 zł + VAT [Źródło 2021]

Ufam, że nabywcą będzie deweloper Moderna, ponieważ mój kochany Invest Komfort, który dał Gdyni pierwszy rasowy apartamentowiec Sea Towers (ale bez basenu, a to jest grzech) ostatnio rozwadnia się na okoliczne miasta i nie buduje już przebojów, a architekturę owszem modernistyczną, ale zachowawczą. Allcon cię przegania swoim nowym 35-piętrowym apartamentowcem „przy Kieleckiej”.

O powierzchni i lokalizacji.

5006 m2. Działka trochę urosła, nie badałem z jakiego powodu. Grunt raczej deweloperski, a na takim super gruncie potrzeba przeboju. Skyline to nie jest kościelny dogmat. Tutaj mówimy o samym środku i wzniesieniu dzielnicy Kamienna Góra, możemy spierać się z Miastem Gdynia o piętro wyżej i taras na dachu jak chciał tego papież modernizmu Le Corbusier, aby był spektakularny widok na morze i Gdynię. Warto walczyć do krwi. To małe osiedle pomiędzy ul. Mickiewicza, ul. Siemiradzkiego i ul. Piotra Skargi ma powalić podwarszawski Konstancin Jeziorna na kolana, a przecież Konstancin nie ma widoku na morze, jest gdzieś w lesie -cóż to za lokalizacja? Odwagi kochani deweloperzy! Słowo do panów architektów. Nawróćcie się na samego Le Corbusiera, tak jak zrobili to moderniści pierwszej Gdyni. Bez wymyślania własnych stylów. Tylko paryski kanon, a będą was kopiować w całej Polsce.

O przeznaczeniu działki i architekturze.

Jak podaje Miasto Gdynia: Zabudowa mieszkalna w budynkach do 4 mieszkań, czyli niewielkie osiedle: parter + I piętro + II piętro. I tu się nie zgadzam! Proponuję nabywcy/deweloperowi powalczyć do pięciu mieszkań, tak, aby III piętra w małych blokach były typu penthouse (czyli penthouse będzie zajmował połowę powierzchni II piętra) z bardzo dużym tarasem skierowanym w stronę morza, ale jednocześnie na tyle dużym, że będzie można z niego opalać się w dzień, czyli trzeba go trochę wysunąć za bryłę. Architekt już rozumie z której strony. Wszak dzielnica Kamienna Góra jest najlepiej nasłonecznionym miejscem w Polsce. Dla pozostałych mieszkańców budynku proponuję część wspólną — taras na dachu (100% powierzchni nad penthausem). Dopiero wówczas ostatnie piętra z dużymi oknami i tarasami będą świetnie się prezentować od strony plaży, basenów jachtowych oraz morza, chodzi o odbicie wschodzącego Słońca. Główna bryła bloków skierowana lekko na Gdańsk. Jakby budynki dopiero zaczynały manewr skrętu. Chodzi o odbicie światła zachodzącego Słońca z powrotem na plaże i morze. To zwróci godną uwagę kolejnych nabywców apartamentów na Kamiennej Górze oraz już kontynuowany modernistyczny charakter tej najbardziej modernistycznej dzielnicy Gdyni. Dodam jeszcze, że przy takiej premium nieruchomości wypada zaplanować basen całoroczny, zamiast kolejna mini siłownia, czy tam fitness.

Mój wniosek.

Obecnie, jeszcze urzędnicy nie mają takiej wyobraźni i trzeba im pomagać, aby na najlepszych gruntach nie zbudować kolejnego bezużytecznego kwadratu utopionego w lesie 400 metrów od wody. To byłby absurd. Mylę się? Spisałem te parę uwag do porannej kawy.

Zapisz się na newsletter.

Zapisz się na newsletter, aby być na bieżąco z wizualizacją oraz przedsprzedażą.

Załączniki.

Link do oferty

Specyfikacja

Twój komentarz jest ważny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne posty o nieruchomościach Gdyni.

Deweloperzy już po zakupach miejskich gruntów w Gdyni (2021-07-15). Razem wydali 15 milionów. Zobacz co kupili. Odcinek 1.

15 lipca 2021 Miasto Gdynia wystawiło nowe grunty na przetarg. Cztery udało…