Mieszkanie Plus Gdynia
MIESZKANIE PLUS W GDYNI – Ile tak na serio kosztuje takie mieszkanie? Fot: Gdynia.

Loading

MIESZKANIE PLUS – Albo ceny wrócą albo je porzucą.

Za 60-metrowe mieszkanie z Programu + miało być 500 tys. zł. Po dwóch latach powiedziano im prawdę. Za 60-metrowe mieszkanie macie zapłacić 1,5 miliona złotych. Gdzie? W Gdyni w dzielnicy Wielki Kack osiedle Kacze Buki.

GDYNIA – Mieszkanie Plus. Dzielnica Wielki Kack osiedle Kacze Buki.

Czy jest coś straszniejszego niż kredyt frankowy? Okazuje się, że tak. To program Mieszkanie Plus. Jakie może mieć to konsekwencje dla młodych rodzin? Frankowiczom zawaliło się życie i rozwodzili się. Tu będzie prawdziwy dramat małżeństwa. Myślicie, że wytrzymają razem 30 lat przy takich opłatach. Nie sądzę. Czy bloki będą porzucane i zamienią się w widmo. Jeśli ceny nie wrócą do pierwotnych to tak. Nikt tu nie będzie mieszkał. W tej cenie możesz kupić w Gdyni apartament z widokiem na morze. Kacze Buki to zadupie Gdyni. Architektura i wykonanie poniżej przeciętnej. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu, tak jak robią to teraz „beneficjenci” tego reportażu. Mieszkańcom klapki z oczu opadają. Szczęka opada nawet redaktorce prowadzącej. Mnie wbiło w fotel. Zapraszam na oglądanie.

MIESZKANIE PLUS – Wyszli na ulicę Gdyni szukać pomocy.

Rodziny wyszły na ulicę Gdyni. Jedyną szansę widzą w nagłaśnianiu sprawy dramatu programu Mieszkanie+.

GDYNIA – Mieszkanie Plus. Dzielnica Wielki Kack osiedle Kacze Buki.

Przykład do którego się odwołuje masz tutaj. Paweł Szyszko prezentował na własnym przykładzie jak zmieniły się zasady programu. Dwa lata temu koszt mojego mieszkania po 30-letnim okresie spłaty miał wynieść 548.000 zł. Według kalkulacji, które otrzymałem od PFR kilka dni temu koszt ten wzrósł do 1.477.000zł!Źródło

MIESZKANIE PLUS – Czy to jest cena rynkowa w Gdyni?

Zaokrągliłem metraż i ceny mieszkań do rzędu wielkości dla lepszego zrozumienia.

Miało być: 60 m2 za 500.000 zł. (8.300 zł/m2).

Jest: 60 m2 za 1.500.000 zł. (25.000 zł/m2).

Ceny mieszkań w apartamentowcu rezydencjalnym Sea Towers nad linią brzegową zaczynają się od 25.000 zł / m2. Cena w tej dzielnicy nie powinna przekroczyć 10 tys. zł/m2. Żadną miarą a państwo rządna 25 tysięcy za metr. Ktoś powie, że to jest nagonka PO na PiS. Nieprawda! Rachunki nie kłamią. Jestem Michał Gdyński, autor bloga o nieruchomościach Gdyni. Zapisz się na mój newsletter.

MIESZKANIE PLUS – 2017-07. Będą tanie mieszkania w Gdyni.

No jak nie wierzyć obietnicom tak prominentnych ludzi. Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, Morawiecki i posłanka Dorota Arciszewska. Śniadek … Jak widzicie i nauczcie się, że tanie mieszkania to najważniejsza kiełbasa wyborcza.

GDYNIA – Mieszkanie Plus. Dzielnica Wielki Kack osiedle Kacze Buki.

Każda partia opowiadająca ile to zbuduje takich mieszkań – mnie rozśmiesza. I tak było tym razem. Wybory samorządowe odbyły w się w Gdyni w 2018 roku. Wojciech Szczurek zdobył 70% poparcia i zaczął szóstą albo siódmą kadencję. Za młody jestem, żeby pamiętać, kiedy to się zaczyna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne posty o nieruchomościach Gdyni.