Modern Tower Gdynia
MODERN TOWER (GDYNIA)

MODERN TOWER – Lokalizacja.

Jesteś w Gdyni w dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana, ul. Kazimierza Górskiego 1. Obok galerii handlowej Riviera.

MODERN TOWER – Części wspólne.

Do Modern Tower jest jedno wejście – główne na „recepcję”. Ponieważ wieżowiec jest w połowie budynkiem mieszkalnym (od 7-p w górę), a w połowie hotelowcem (od 6-p w dół) posiada ochronę. Z tego miejsca możemy udać się do korytarzy wind w prawo lub lewo. Gdzie mieszkamy bliżej. Skromnie, ale czysto. Wszak nowe z tego roku (2022).

Dla porównania jak recepcja wygląda w prawdziwym apartamentowcu w Gdyni: Sea Towers. Można to porównać tylko z Gdyńskim Teatrem Muzycznym. Trochę goryczy i pokory, dla Modern Tower. Kto ma oczy niech kontempluje. To jest blog opiniotwórczy.

Jestem w korytarzu prowadzącym do wind. Ciasno! Mijanie się z rowerem lub z wózkiem to już manewr. Pamiętaj, że tu jest ponad 200 mieszkań.

Problem prawdziwych mieszkańców jest 135 apartamentów hotelowych! Pijani imprezowicze z booking.com mają „pierwszeństwo”. Kto ma w bloku mieszkanie na bookingu ten wie z czym to się wiąże. Tutaj jest ich aż 135. Nie mają osobnej klatki chodowej czy osobnej windy. Dzielisz to wszystko z nimi.

Rzut oka na klatkę schodową. Jest oddzielona drzwiami i nie widać jej z korytarza. Nikt z niej nie korzysta więc nie musi być piękna.

Nie ma okien. Uczucie jak w amerykańskim silosie atomowym. Blok ma 16-pięter.

Korytarz wind. Naliczyłem cztery windy. Dwie tutaj i dwie po po przeciwnej stronie korytarza. Windy są gustowne – czarne. Pasuje to wszystko do siebie i do mnie.

Jadę na 16 piętro. Nad 16 jest największa atrakcja części wspólnych – Taras widokowy!

16, ostatnie piętro. Są tutaj mieszkania na zamieszkanie, ale na booking też widziałem oferty na wynajem. „Super apartament 1612, bardzo polecam.” – Marcin Wabnic. Podoba mi się ta logiczna numeracja.

Kolorystyka iście kanonicznie modernistyczna. Też w moim guście.

Odrobina luksusu. Firmowy dzwonek i klamka z logo budynku Modern Tower.

Idę korytarzem 16-piętra. Nie ma okien, a automatyczne światła gdzieniegdzie zepsute. Na klatce nie ma okien więc jak nie ma światła jest ciemno.

MODERN TOWER (GDYNIA)

Sufit nad samą głową, ale stonowana kolorystyka wycisza wnętrze.

To mleczne „okno” jest jedynym naturalnym światłem na korytarzu piętra. Część

Było trochę o luksusie i jest trochę o kiczu. Autor obrazu się nie podpisał. Nie sprawdzałem, czy fotka z fotokopiarki czy oryginał. Co przedstawia? Teraz idę na taras widokowy.

Jestem na tarasie widokowym. Trzeba mieć klucz. Jest u portiera. Musiałem pojechać na dół po niego. Robi wrażenie.

O tarasie: relację w postaci foto/video napiszę w kolejnym poście „Modern Tower – Taras widokowy”.

Modern Tower posiada halę garażową i owe miejsca parkingowe też są częściami wspólnymi. Jako PS dodam fotkę na koniec tego postu.

MODERN TOWER – Moja opinia.

Części wspólne oceniam dobrze. Nie ma kiczu, który widuję często. Czy chciałbym mieszkać w Modern Tower? Wieżowiec ma wadę urbanistyczną. Chodzi o ten biurowiec obok (17 metrów miedzy wieżami to pato deweloperka), ale jeszcze gorszą wadą jest wymyślanie przez Miasto Gdynia połowy mieszkań na booking com w bloku także rodzinnym. Nie kupię tu za nic! Nie będę dzielił całego życia z menelami z bookingu. Kto ma takiego sąsiada ten rozumie. Jestem Michał Gdyński, autor opiniotwórczego bloga o nieruchomościach Gdyni. Obserwuj mnie w social media.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne posty o nieruchomościach Gdyni.

MODERN TOWER (GDYNIA) – 17 metrów skandalu w bookingowcu! Co widać? Zdjęcia i video z mieszkania. Ostrzegam przed zakupem.

Postawienie Modern Tower w tym miejscu to głupota miasta i chciwość dewelopera.…