Modern Tower Gdynia
Modern Tower Gdynia

2022-08. Piękny film.

MODERN TOWER (GDYNIA) – Z drona.

2022-06. Moje wprowadzenie – Proroctwo.

Wg mnie Modern Tower to przyszłe 250 pokoi na godziny w Gdyni. Jasne, że kupiły w nim mieszkania prawdziwe zdrowe rodziny. Zaufali. Wiem jak działa sprzedaż nieruchomości lepiej niż ty. Jesteś bez szans. Takie nieruchomości klasy Modern Tower kupuje się w 35-tysięcznym Sopocie. Sopot to słynne miasto dziwek. Grecki portowy Korynt za czasów Chrystusa (córy Koryntu [czytaj prostytutki]). Gdynia nie jest miastem rozrywki, biur, uczelni a nawet hoteli, ale architektury, sztuki, zdrowia, urody oraz lokowaniem kapitału jakby polem golfowym najbogatszych Polaków. Nie mamy konkurencji nad Bałtykiem. Miastem szczęśliwości więc deweloper Atal nic na nim nie zarobił, a nawet na nim stracił. Wy też tylko stracicie na zakupie. Odradzam zakup na zamieszkanie i wynajem!! Pierwszy w Polsce nowy budynek mieszkalny, który będzie zburzony. Nie przetrwa próby potrzeby w tej lokalizacji.

2021-09. Moje pierwsze wrażenie.

Żeby dokładnie zrozumieć, dla czego odradzam zakup mieszkania w bloku Modern Tower napiszę post w formie dziennika.

MODERN TOWER – Gdynia.

Aby dokładnie zrozumieć co tu się kuźwa wydarzyło złego, trzeba spojrzeć na plan pierwotny.

Miało być to: prawdziwy drapacz biurowiec / a nawet prawdziwy hotel i jeszcze będzie w 2030 r.

Hotel zamiast Modern Tower i piękne biurowce.

A powstało to: gówno. Zburzą zanim przeniosę się do metaverse.

Nie apartamentowiec i biurowce, ale super korpo klatki i pseudo mieszkania przeciwko człowiekowi. Wszystko przeciwko miłości do modernistycznej architektury. Mylę się? Nie!

2022. Odbiór kluczy. Miał być zysk a jest szok, płacz i natychmiastowa sprzedaż.

Jak głosił dumny napis dewelopera APARTAMENTY INWESTYCYJNE NA SPRZEDAŻ okazały się klapą.

Historia Pana Piotra.

Sprzedaje zaraz po odbiorze kluczy.

Pan Piotr zaraz po wejściu do mieszkania zapłakał i następnego dnia wystawił je na sprzedaż po cenie dewelopera. Nawet napisał „Odstąpię” i „Bardzo korzystne cenowo”. Jak mówię na mieście „Ludzie tu wtopili mnóstwo siana”.

Inny nowy właściciel podszedł do sprawy profesjonalnie i zatrudnił pośrednika. Ten niczym sprzedawca AGD RTV napisał opis wciskający kit oglądającym. Cytuję „Modern Tower stał się jedną z najatrakcyjniejszych … w Gdyni”. Pan Jezus powiedział, że odpowiemy za każde kłamstwo.

2022 – Zdjęli ogrodzenie i poszedłem odczuć owe 17 metrów pomiędzy wieżami.

Horror mieszkańców ściany płaczu Modern Tower’a wygląda tak. Zobacz dokładnie zanim kupisz tu mieszkanie lub ten hotelowy pokój na najniższych piętrach. Oglądam dokładnie.

Jak wygląda 17-metrów pomiędzy wieżowcami?

Fot: Michał Gdyński. Nie mierzyłem. Powiedział mi o tym deweloper – jego sprzedawca. Więc może być nawet 16 metrów. 16,99.

MODERN TOWER GDYNIA – Zobacz film (7 sek.) jak 17 to jest blisko!!

Oglądam ścianę z widokiem na Gdynię.

Jedynie tutaj zakup mieszkania ma sens. Na balkonie masz widok na Zachód Słońca nad Gdynią. Letnią wieczorną kawkę spędzisz w ciepłych promieniach Słońca.

Oglądam pato plac zabaw. Jest jakby na rondzie!

Przypomnę, że Modern Tower był nominowany do lokalnej nagrody prezydenta „Czas Gdyni”. O tym, że te coroczne nagrody są nic nie warte, można również wywnioskować z pato placu zabaw nowego wieżowca. Plac zabaw zbudował jego deweloper. Moje wrażenie? Jest jakby na rondzie.

Plac dla małych dzieci jest przy przelotowej ulicy Gdyni. Ruch jest tutaj duży, a nadto w pobliżu jest mega parking największej w Polsce północnej galerii handlowej Riwiera. Pomimo symbolicznego ogrodzenia o bezpieczeństwie nie ma mowy. Nie tylko dzieci mają małą wyobraźnię, ale deweloper i architekt również.

Nie wyobrażam sobie, aby nasi młodzi truli się spalinami i tracili słuch z jednej strony od samochodów a z drugiej od głównej magistrali kolejowej, także składów towarowych do Portu Gdynia.

Jeszcze gorzej to wygląda z lotu ptaka.

Mój wniosek na zakończenie.

Widzowie mojej grupy na facebooku „MICHAŁ GDYŃSKI” zarzucali mi, że się uwziąłem na Modern Tower. Ci co kupili w nim mieszkanie też. Wyzywali mnie w komentarzach. To już nie był hejt, ale przemoc. Od początku byłem świadomy, że to jest fatalna inwestycja na zakup mieszkania. Jak to u mnie bywa, chciałem też wykazać jej dobre strony. Obronić ją przez pokazanie dobrych stron. Im więcej pisałem o Modern Tower tym bardziej chciałem w nim zamieszkać. Kiedy pierwszy raz odwiedziłem ukończony budynek i jego części wspólne wystąpiło u mnie podniecenie emocjonalne. Następnego dnia chciałem w nim zamieszkać. Wstydziłem się o tym powiedzieć widzom. Rozumiecie co się stało? Psycholog by powiedział, że mam Syndrom Sztokholmski. Mam nadzieje, że wy tej choroby nie macie. Dziś jestem już zdrowy i w pełni świadomości odradzam zakup mieszkania i pokoju hotelowego w tym bloku. Trzymam się od niego z daleka. Jest w Gdyni dużo ciekawszych mieszkań w lepszej cenie.

Mój komentarz wizualny.

Jest to, a miało być to. Widok na zdjęciu odpowiada widokowi na wizualizacji. Jestem Michał Gdyński autor bloga o nieruchomościach Gdyni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne posty o nieruchomościach Gdyni.