Kupowaniu czy wynajmowaniu,a przedrzymskim kupowaniu i wynajmowaniu nieruchomości w Gdyni prywatnej lub na biznes towarzyszą wielkie emocje. Ponieważ dom, mieszkanie, lokal i biuro kupujemy, wynajmujemy raz, dwa razy, więc błędnie rozeznana decyzja będzie mieć konsekwencje na całe życie. Można tego uniknąć. Jak? Wiedza, wiedza i jeszcze raz wiedza ze zdrowego źródła. – Michał Gdyński.

Przykład: Gdynia ma 21 dzielnic. 7 ma bezpośredni dostęp do morza. 10 leżą w dolinie, a 11 na wzgórzach Gdyni, to typowe sypialnie. W Gdyni są tylko 4 główne ulice, które 2 ulicami łączą się tworząc poszukiwane centrum miasta. Nie otwieraj restauracji powyżej ul. Świętojańska 50, a ciągnie się aż do 130. Dlaczego? Tu odpowiadam na wszystkie pytania w temacie „Nieruchomości w Gdyni”.

 1. Sprzedawać nieruchomość bezpośrednio czy przez pośrednika?
 2. Umowa otwarta (bez wyłączności), czy na wyłączność (zamknięta)?
 3. Czy opłaca się szukać nieruchomości przez doradcę?
 4. Dzielnice Gdyni
 5. 10 najlepszych nieruchomości premium w Gdynia
 6. Jaką prowizję biorą biura nieruchomości?
 7. Czy można nie płacić prowizji pośrednikowi?
 8. Czym różni się agencja nieruchomości od biura nieruchomości?
 9. Czy jest różnica pomiędzy doradca nieruchomości, a pośrednik nieruchomości?
 10. Dlaczego ta sama oferta nieruchomości ma prowizję, a w innym portalu już nie ma prowizji?
 11. Ile jest biur nieruchomości w Gdyni?
 12. Jakie miasto wybrać na zamieszkanie: Gdynia, Sopot, Gdańsk czy okolice?
 13. Co wybrać: nowe mieszkania, czy używane?
 14. Czy kredyt hipoteczny …

10 najlepszych nieruchomości premium w Gdyni.

Moja lista premium nieruchomości w Gdyni. Wybór jest prosty willa przy plaży, czy apartamentowiec przy morzu. 20.000+ za m2, ale warto.

1 miejsce: SEA TOWERS. 36-piętrowe „Morskie Wieże”.

Bez wątpienia jest to najcenniejsza Polska nieruchomość, apartamentowiec (obok warszawskiego Żagla). Światowe arcydzieło mistrza modernizmu, ucznia papieża tego nurtu. Jest nr 1. Mieszkania, apartamenty i grupa penthausów. Razem 250 w dwóch wieżach zaledwie 12 kroków od wody. Nigdy nie będzie tracił na wartości.

2 miejsce: YACHT PARK. Nieruchomości na nabrzeżu portowym.

Nigdzie w Polsce nie ma nieruchomości na wodzie. Tylko w Gdyni. 6 4 piętrowych apartamentowców przy ul. Rybickiego.

3. miejsce: Wille w dzielnicy miliarderów Kamienna Góra.

Szczególnie tylko te z widokiem na morze.

4 miejsce: LIGHT HOUSE.

5 miejsce: Apartamenty przy molo w dzielnicy Orłowo.

Apartamenty przy molo w dzielnicy Orłowo. Próbka. Film: Kanał na You Tube: Michał Gdyński.

Nie mogę się powstrzymać, aby jeszcze pokazać osiedle Króla Jana III w dzielnicy Orłowo. To druga linia brzegowa i 5 lat starszy projekt, ale warto. Jest bardziej ciepły i bardziej dostępny na rynku wtórnym.

6. 10 Lutego 24. Moderna.

10. 10 piętrowe wybrane bloki bardzo blisko morza z niezwykle oszałamiającym jednoczesnym widokiem na morze i Gdynię.

Mój wybór, dla przyjaciela.

10. Moje projekty. W pełni zgodne z kanonem modernizmu -jego twórcy, Le Corbusiera, a także wg z Bauhaus i Art déco.

Dla deweloperów dużych i małych oraz, dla inwestorów prywatnych. -tak porostu na własny dom.

Dom w dzielnicy Orłowo. Dwurodzinny „zgodny”. Szczególna ochrona prywatności.

Sprzedać nieruchomość bezpośrednio czy przez pośrednika?

Zdecydowanie przez pośrednika. Chociaż pośrednikowi należy się prowizja od sprzedaży nieruchomości za jego pracę, to jednak na tle setek ofert nieruchomości w mieście, ten wie jak ustawić swoje oferty nieruchomości najwyżej w licznych i tych ważnych portalach. Zwłaszcza te na wyłączność. Pośrednik wie, że kupujący po pewnym czasie ich przeglądania będzie zmęczony i zniechęcony i zagubiony. Najlepszy pośrednik zadba, aby jego ogłoszenia nieruchomości w każdej chwili były wyżej niż konkurencji i zdecydowanie wyżej niż te bezpośrednio. Pośrednik kupuje ogłoszenia w portalach po cenie hurtowej. Zwykle nieruchomość sprzedaje się około 3-6 miesięcy, a to dla klienta indywidualnego są znaczne koszta ogłoszeń. I nadal nie masz pewności, czy twoja oferta jest zawsze na pierwszej stronie rezultatów wyszukiwania. Sprzedaż przez pośrednika wzbudza zdecydowanie większe zaufanie kupującego niż sprzedaż bezpośrednia. Na koniec, kiedy pojawia się kupujący, pośrednik wymienia się ofertami nieruchomości z innymi biurami. Prowizją od sprzedającego dzielą się po połowie. W zasadzie poza prowizją nie ma innego argumentu, aby pominąć pośrednika.

Umowa otwarta (bez wyłączności), czy na wyłączność (zamknięta)?

Nie ma żadnej korzyści umowy otwartej (bez wyłączności).

1. Dlaczego na jedna oferta nieruchomości pośrednika jest prowizja, a na innych nie?

oferta nieruchomości

oferty nieruchomości

ogłoszenia nieruchomości

Oferta jednej nieruchomości jest tylko jedna. To pośrednicy robią z niej liczne ogłoszenia w różnych mediach. Nadto jeśli nawet pośrednik nie pobiera prowizji od kupującego to inny pośrednik wporowadzi tę samą ofertę, a że nie ma umowy z właścicielem na wyłączność dolicza sobie prowizję w 1%-3%. Jeśli jest prowizja unikaj tego pośrednika i zadzwoń do doradcy. Odszuka on właściciela a ten skieruje go do pośrednika, który ma wyłączność.

2. Czy jest różnica pomiędzy: doradca nieruchomości i pośrednik nieruchomości?

Jest! Ta subtelna różnica ma diametralne znaczenie.

Pośrednik nieruchomości reprezentuje stronę sprzedającą. Pośrednik jest przede wszystkim handlowcem i ma sprzedać jak najdrożej jak najwięcej. Gra na emocjach i wie jak to robić najlepiej. Przykład presji: „Dziś to mieszkanie oglądały już trzy małżeństwa”. To jest zawsze nieprawda. Handlowiec często pisze w ofercie te słowa: „kameralne osiedle”, „spokojna okolica”, czy „biuro nieruchomości trójmiasto nr 1”, „lider rynku nieruchomości”, aż po posty „Gratulujemy! Sprzedane w 1 dzień” bez oglądania … etc. Znasz już to na pamięć, ale to działa! Pośrednicy nieruchomości to „ludzie” sprzedającego i na pierwszym miejscu będą reprezentować jego interes mimo, że twierdzą, że ich celem jest połączyć dwie strony, aby obie były zadowolone. To taki sposób na osłabienie czujności kupującego. W innym przypadku (gdy zadzwonisz z decyzją – Tak, kupuję) dowiesz się, że twoje przyszłe mieszkanie zostało już sprzedane. Z dwóch kupujących wybierze tego, który płaci gotówką, a nie tego co czeka na kredyt. Jeśli pośrednik dolicza prowizję, dla kupującego oznacza, że jakiś inny pośrednik ma tę nieruchomość na wyłączność, który nie musi doliczać prowizji.

Doradca nieruchomości reprezentuje stronę kupującą. Ujawnia wady oferty napisanej przez pośrednika oraz wydobywa zalety, których przez brak wiedzy nie napisano w ofercie. Studzi emocje swojego klienta, a co najważniejsze twardo negocjuje cenę o 10% – 20%. W tej różnicy pomiędzy … nie ma nic złego, trzeba tylko o tym wiedzieć. Każdy zabezpiecza swoje interesy.

Z

Doradcy nieruchomości

Doradca ds. nieruchomości

3. Czym różni się agencja nieruchomości od biura nieruchomości?

Zwrot biuro nieruchomości oraz agencja nieruchomości to synonimy jak „to jest mój dom” i „to jest moje mieszkanie”, auto i samochód. Zakres obowiązków firm z branży pośrednictwa nieruchomościami (biur lub agencji) jest dokładnie taki sam. Każda firma sama decyduje, czy do swojej nazwy dodać słowo agencja, czy biuro nieruchomości. Np. Michał Gdyński Biuro Nieruchomości Gdynia, lub Michał Gdyński Agencja Nieruchomości Gdynia.

Szukając w Google pierwszego kontaktu równie często jest wpisywana fraza „biura nieruchomości gdynia” jak i „agencje nieruchomości gdynia„. 50/50. Mnie bardziej pasuje Michał Gdyński Biuro Nieruchomości, chociaż ze względu na Google i rozległe usługi używam: Michał Gdyński Nieruchomości Gdynia.

4. Ile jest biur nieruchomości w Gdyni?

W Gdyni pracuje ~100 biur nieruchomości. Połowa to firmy mające siedzibę główną w Gdyni, 25% to biura „najazdowe” z Gdańska i Sopotu, czasami mające tutaj mały oddział oraz pozostałe 25% to sieci ogólnopolskie lub międzynarodowe.

5. Jak szukać biura nieruchomości: Gdynia, Sopot, Gdańsk, a może trójmiasto?

Nieruchomości trójmiasto

Nieruchomości Gdynia

Nieruchomości Sopot

Nieruchomości Gdańsk

Tzw, trójmiasto to trzy różne miasta. Każdy klient, który nie wie czy chce miaszkać w

6. Gdynia, Sopot, Gdańsk czy okolice trójmiasta?

Różne style modernizm

7. Nowe mieszkania

Nowe mieszkania

Rynek pierwotny

Rynek wtórny

8. Nieruchomości kredyty hipoteczne gdynia

Kredyt hipoteczny

Kredyty hipoteczne

Zauważyłeś/aś, że jak oglądasz mieszkanie, dom to zawsze trochę brakuje?

9.

10.

Uwaga na kredyty hipoteczne polecane przez pośredników. Nie zawsze są to te najatrakcyjniejsze. Kwota odpalana przez agenta kredytowego, dla pośrednika za złapanie klienta to minimum 10 tyś. złotych.

10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed zakupem mieszkania, domu w Gdyni.

Mój wybór, dla przyjaciela.

1. Gdynia ma 21 dzielnic.

Więcej —>>

Ile bierze biuro nieruchomości za sprzedaż domu

Jak wygląda sprzedaż mieszkania przez biuro nieruchomości

Jak zachęcić klienta do współpracy z biurem nieruchomości

Jak oszukują biura nieruchomości

Za co odpowiada biuro nieruchomości

Jak nie płacić prowizji agencji nieruchomości

Kupno mieszkania przez biuro nieruchomości prowizja

Ile kosztują usługi biura nieruchomości