Plac Unii
Plac Unii

Moje krótkie wprowadzenie i opinia.

Plac Unii wyszedł dużo lepiej niż na wizualizacjach. Kiedy usunięto ogrodzenie budowy przy ul. Władysława IV i zatrzymałem się na chwilę przed budynkiem, poczułem flow do niego. [Termin flow wywodzi się z psychologii pozytywnej i oznacza absolutne zaangażowanie się w wykonywanej czynności, stan niezakłóconej radości i uskrzydlenia]. Bo bryła jest faktycznie dynamiczna, a to jest zasada modernizmu, a nie klasycyzmu. Jak jakiś wrośnięty zamek czy katedra. Zupełnie inaczej jest z modernizmem. Mają się ruszać ponieważ nie są bunkrami. Wspomnę choćby Wiszące wille w Sea Towers arcymistrza modernizmu (zobacz teraz). Złośliwi i zazdrośni powiedzieli mi, że hałas zniszczy owe pozytywne wrażenie z mieszkania w centrum. Odpowiadam: 2020-2030 będzie dekadą samochodów i autobusów elektrycznych. Jakikolwiek dźwięk będzie w centrum zabroniony. Centra miast zmienią się w miejsca, jakich do tej pory nie znano. Współczuję tym, co wybrali dzielnice sypialnie. Polecam zakup mieszkania w Plac Unii i okolicach oraz w następnej budowie, która będzie obok. Po przeciwnej stronie ulicy.

2021-10. Odbiór kluczy do mieszkań!

kaja.karolak
Spełniamy marzenia!
Mamy nasz wymarzony DOM.
Taki na zawsze! NASZE miejsce na ziemi!
Tak wygląda SZCZĘŚCIE 🍀 #Gdyniamojemiasto ⚓️

Jakub z żoną zamieszkają na ostatnim piętrze. Apartament z tarasem w budynku przy ul. Władysława IV. I nie mówcie mi, że źle wybrali — zaraz przy ulicy Wł. IV. Oni wybrali mieszkanie z reklamy/wizualizacji dewelopera! Też bym tak zrobił. Te, zawsze są najlepsze. Mieszkańcy Gdyni cieszą się z wami w grupie na Fb GDYNIA – Mieszkańcy.

Lata budowy.

2018-2021.

Architekci.

Urszula Aniserowicz (Gdynia)

Daniel Śladewski (Gdańsk, Restudio)

Galeria.

Spotkanie różnicy ciśnień w Gdyni.

Dziennik Budowy.

2021-05. Początek prac wykończeniowych w częściach wspólnych.

Wnętrze klatki schodowej, właściwie schody są kontynuacją modernizmu utrwalonego w przedwojennej Gdyni. Ambitnie. Widok w dół z 6 piętra.

2019-06. Poziom zero oraz drugie piętro.

Plac Unii.

2019-04. Parkingi podziemne.

Plac Unii

2018-06. Dziura w ziemi.

Plac Unii.

2018-03. Oglądamy teren pod budowę.

Plac Unii.

Komentarze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne posty o nieruchomościach Gdyni.

OSIEDLE SOLANO. Gdynia, dzielnica Mały Kack, ul. Strzelców. Warszawski deweloper Spravia debiutuje w Gdyni 👍Polecam zakup mieszkania ponieważ będzie widok na morze.

Ktoś mnie zapytał: Jaka jest różnica między apartamentem a mieszkaniem? W Gdyni jest to oczywiste. Apartament ma widok na morze.