PORTOVA GDYNIA
PORTOVA (GDYNIA)

Portova to nasz produkt eksportowy, nie na lokalny rynek.

Michał Gdyński

Jesteś w Gdyni, w dzielnicy Śródmieście i razem oglądamy 17-piętrowy apartamentowiec Portova przy ul. Węglowej 22-24. (ul. Portowa / ul. Tadeusza Wendy). Jest niezwykle zjawiskowy i trudno przejść obok tych 17-pięter obojętnie. Więc założyłem mu galerię. Zapraszam. Czy polecam na zamieszkanie w Gdyni? Jak najbardziej tak!

Chociaż nie jestem fanem czarno białej fotografii, Portova wyszła nieźle. Czarno białe zdjęcia są jak rentgen architektury. Czasami kolor, a właściwie mnogość kolorów zakrywa to, co jest w bryle najbardziej modernistyczne. Np. biała elewacja i czarne okna, ale przede wszystkim doskonała proporcja. To ona sprawia, że jest wielką sztuką zbudować pałac z pudełek po mydle. Portova na tych samych zdjęciach – sami zobaczcie.

Nie tylko wieża, ale ma też niższe części (7-pięter) z ciekawymi penthousami.

Kto jest architektem Portova? Projekt pochodzi z biura architektonicznego „Kwadrat” z Gdyni. Architektami tej nieruchomości są: Jacek Droszcz i Bazyli Domsta.

Kto jest deweloperem Portova? Apartamentowiec wybudowała lokalna firma deweloperska Invest Komvort w latach: (2019-2021).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne posty o nieruchomościach Gdyni.