PORTOVA GDYNIA
PORTOVA (GDYNIA)

Portova to nasz produkt eksportowy, nie na lokalny rynek.

Michał Gdyński

Jesteś w Gdyni, w dzielnicy Śródmieście i razem oglądamy 17-piętrowy apartamentowiec Portova przy ul. Węglowej 22-24. (ul. Portowa / ul. Tadeusza Wendy). Jest niezwykle zjawiskowy i trudno przejść obok tych 17-pięter obojętnie. Więc założyłem mu galerię. Zapraszam. Czy polecam na zamieszkanie w Gdyni? Jak najbardziej tak!

2023-01: PORTOVA – Wzniesiono mu bezpośrednią konkurencję w postaci 17-piętrowego Św. Piotra.

Od kilku dni sąsiad Portova nie ma już rusztowania i można obie nieruchomości podziwiać. Rozjaśniają miasto na tle błękitnego pejzażu. Jeden kanciaty, a drugi obły. Nie ma brzydszy czy ładniejszy. One się wzajemnie dopełniają.

Białe wysokie apartamentowce świetnie wpisują się w centrum modernistycznej Gdyni. Powiew świeżości młodego miasta. Kiedy robię to zdjęcie, Gdynia nie ma jeszcze stu lat. Dopiero za trzy lata (w 2026) obchodzimy setne urodziny.

Spojrzenie na dzielnicę Śródmieście oraz Portova i Świętego Piotra z dzielnicy Grabówek. Naprawdę razem wyglądają świetnie. Mają dwóch różnych deweloperów, ale wspólnego ducha miasta z morza i marzeń.

To nie koniec. Kolejne pięć 16-piętrowych wież stanie obok jakby w jednej linii. Są już zaplanowane i nagrałem o nich godzinny film. Jest na końcu tego postu.

2022-08: PORTOVA – Podziwiam detale architektury.

Chociaż nie jestem fanem czarno białej fotografii, Portova wyszła nieźle. Czarno białe zdjęcia są jak rentgen architektury. Czasami kolor, a właściwie mnogość kolorów zakrywa to, co jest w bryle najbardziej modernistyczne. Np. biała elewacja i czarne okna, ale przede wszystkim doskonała proporcja. To ona sprawia, że jest wielką sztuką zbudować pałac z pudełek po mydle. Portova na tych samych zdjęciach – sami zobaczcie.

Nie tylko wieża, ale ma też niższe części (7-pięter) z ciekawymi penthousami.

Kto jest architektem Portova? Projekt pochodzi z biura architektonicznego „Kwadrat” z Gdyni. Architektami tej nieruchomości są: Jacek Droszcz i Bazyli Domsta.

Kto jest deweloperem Portova? Apartamentowiec wybudowała lokalna firma deweloperska Invest Komvort w latach: (2019-2021).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne posty o nieruchomościach Gdyni.

Deweloperzy już po zakupach miejskich gruntów w Gdyni (2021-07-15). Razem wydali 15 milionów. Zobacz co kupili. Odcinek 1.

15 lipca 2021 Miasto Gdynia wystawiło nowe grunty na przetarg. Cztery udało…