Sea Towers Gdynia Makieta architektoniczna
SEA TOWERS GDYNIA – Makieta architektoniczna

W 2029 Sea Towers będą mieć zaledwie 20 lat. To jest zaledwie 103 lata od wynalezienia definicji modernizmu we Francji (1926). Co ciekawe tego roku Gdynia staje się miastem. Ważne jest to, że Sea Towers /Morskie Wieże/ są już dziś światową katedrą modernizmu. Niestety na ciemnej elewacji nic nie zobaczycie, ale na pierwotnej białej (na tej makiecie architektonicznej) widać wszystko. To nie jest zwykły blok, apartamentowiec. To jest katedra modernizmu. A wiesz co to znaczy? Apartamentowiec + Katedra modernizmu + 12 metrów od wody = 2126 metr kwadratowy najdroższy w Europie będzie w Gdyni. Tutaj.

Ciemna elewacja wręcz zasłoniła dopracowane do perfekcji modernistyczne detale. Ściana boczna wysokiej wieży zakończony tym wielkim 3-poziomowym tarasem jakby „oknem widokowym” bez szyby.

Ciemna elewacja Sea Towers także zakryła multi-apartamentowy charakter drapacza. Natomiast na białym modelu rzuca się to w oczy. Zwróć uwagę na apartamenty w „łączniku”. 6-kondygnacyjny element nic nie łączy. W tym miejscu jest salon. O nich jeszcze poniżej.

Patrzysz na grupę penthousów nazwanych przez architekta „Wiszące wille”. Stąd „głowa” apartamentowca jest większa i wystaje za ogólny obrys bryły.

Sea Towers są podzielone przez architekta na trzy typy nieruchomości. Najwyżej są penthousy, poniżej 10 pięter apartamentów, a poniżej apartamentów mieszkania. Zakrzywiona ściana jest częścią modernistycznego kanonu samego wynalazcy tego gatunku.

Najlepsze jest to czego nie można zobaczyć z dołu. Penthousy z tarasami niskiej wieży i wysokiej też.

Katedra modernizmu. Prawda? Co ciekawe krąży plotka, że wysoka wieża jest niższa od planowanej. Nie prawda. Wprawne oko dostrzeże, że na makiecie architektonicznej brak ostatnich dwóch kondygnacji. Brakuje jeszcze najwyższego penthousa na samej górze. Zobacz na filmie którego.

Także penthousy niskiej wieży doszklono jeszcze bardziej. O jednym z nich piszę w artykule „Oglądam penthouse Sea Towers! Nazywa się „Bond, James Bond”.

Sześć apartamentów ma salony jakby łączące Morskie Wieże. Z jednej strony mają widok na morze i wschód Słońca, a z drugiej na Gdynię i zachód Słońca. Jeden nad nimi ma taras.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne posty o nieruchomościach Gdyni.

Deweloperzy już po zakupach miejskich gruntów w Gdyni (2021-07-15). Razem wydali 15 milionów. Zobacz co kupili. Odcinek 1.

15 lipca 2021 Miasto Gdynia wystawiło nowe grunty na przetarg. Cztery udało…