Sea Towers penthouse do wynajęcia apartament Gdynia
SEA TOWERS, PENTHOUSE. Fot: Michał Gdyński.

Masz wykładzinę na częściach wspólnych?

W tym poście:

Moje wprowadzenie. Wybrałem się na wizytę!

Architekt Sea towers Polak i wiedeńczyk, mistrz modernizmu zaprojektował nam niezwykły rasowy apartamentowiec. Jeszcze bardziej niezwykłe są jego penthousy. Nie można już w Gdyni mieszkać lepiej i ciekawiej. Wszak drapacz stoi na wodzie. Tutaj 90 lat temu jeszcze było morze, a plaża była za nim. Zauważyłem ofertę wynajmu i postanowiłem skorzystać z okazji, spotykając się z właścicielem nieruchomości. Chcę wam opisać swoje pierwsze wrażenie. Zwłaszcza że dwa miesiące temu został sprzedany cało-piętrowy (380 m2) penthaus w wysokiej wieży. Za kwotę 15 milionów. Ten ma 70 m2 więc ewentualna cena jest bardziej dostępna. I powiem wam jedno. Nie doceniałem niższej wieży, dopóki nie zobaczyłem, jaki ma diament w koronie.

O cenie. Zapytacie mnie, czy jest na sprzedaż? Więc zapytałem właściciela.

Czy penthouse jest na sprzedaż? Nie. No, chyba że … Mówi właściciel: „Stawka zaporowa i sprzedam.” Tu pada kwota za m2. Mówię ja: „Da się znieść, ale nie sprzedawaj tej perły modernizmu (penthouse) w perle modernizmu (budynek). Takich nieruchomości się nie sprzedaje i wie o tym królowa Elżbieta. To nie jest tylko bezosobowy majątek, ale dziedzictwo.” Właściciel: „Dla tego ci mówię. Nie sprzedam. Co kupię w zamian? Nic tak spektakularnego w Gdyni długo nie będzie. Biura nieruchomości w trójmieście marzą o tym i mnie nękają o sprzedaż.”

Czy penthouse jest do wynajęcia długoterminowego? Tak. Takie jest jego przeznaczenie. Tu masz kontakt 24h: +48600700645. Pełen kontakt.

Czy penthouse można wynająć, krótkoterminowo? Tak, ale minimum to trzy doby.

Czy penthouse jest do wynajęcia jako lokacja filmowa? Tak, czeka na swój debiut filmowy. Także, zapraszamy stacje telewizyjne potrzebujące studia w Gdyni oraz agencje reklamowe.

O lokalizacji. Czy są lepsze w Gdyni?

Gdynia ma aż 21 dzielnic. Apartamentowiec Sea Towers jest w dzielnicy Śródmieście. Zaledwie 12 kroków od linii brzegowej. Stoi przy samym Nabrzeżu Prezydenta. W Gdyni mamy tylko dwa wysokie apartamentowce: Sea Towers i Light House. Przy czym, jak mam wybrać to zdecydowanie wolę Morskie Wieże. Co tu dużo mówić. Swoją zjawiskową i wygodną lokalizacją biją Light House na głowę. Ja, dla siebie wybieram Sea Towers i zdania nie zmienię.

Teraz napiszę o lokalizacji nieruchomości. Penthouse jest na 23-piętrze wieży niskiej (B). Należy jeszcze dodać pięć kondygnacji cokołu, na którym jest drapacz. W rzeczywistości jest to 28-kondygnacja od gruntu.

Zauważ na zdjęciu, że większość jego widokowego salonu wisi w powietrzu. Architekt chciał, aby grupy penthousów wysokiej i niskiej wieży odróżniały się od niższych apartamentów oraz samych mieszkań, które są jeszcze poniżej apartamentów. Tak, to jest rasowy apartamentowiec! Z tego powodu odróżnienia (wręcz kastowania) zawiesił je w powietrzu, a na szkicu napisał „Wiszące wille”. Unikalne, prawda? To nie koniec.

Sea Towers: Penthouse wieży B. Godzina 16:00.

Oglądałem film High-Rise (2015) „Wieżowiec” i gdyński drapacz doskonale wpisuje się w to filmowe dzieło. Film przedstawia super apartamentowiec, gdzieś w Londynie, jako metaforyczną drabinę społeczną. Kino głębokie i ambitne. Morskie Wieże łącznie liczą aż 250 lokali mieszkaniowych i właśnie ten trójstopniowy podział: penthousy, apartamenty i mieszkania, przekłada się na prestiż oraz przywileje dostępowe mieszkańców wewnątrz części wspólnych. Chodzi też o bezpieczeństwo. Jak np. własna klatka schodowa/pożarowa. I wiele więcej. Nie powinienem zdradzać, o co chodzi.

O widokach. Sprawdzam co widać z penthousa.

To jest jedyny na 250 lokali mieszkaniowych z którego, tylko z jednego pomieszczenia widać 320-stopniową panoramę. 320° horyzont i podróż Słońca. To samo podróż Księżyca. No i oczywiście cały spektakl pogodowy czterech pór roku jest tu dopełnieniem ekstazy widokowej. Zwłaszcza w tej części szerokości geograficznej cztery pory roku są najpiękniejsze, ponieważ są wyraźnie zmienne. Sami zobaczcie widok z jego salonu.

Pozostaje sprawdzić widok na morze z tarasu. Choć, sam taras ma 2,5 m2, to jego wykuszowe zawieszenie w powietrzu dopełnia ową operę tego miejsca. W lecie, kiedy Słońce wstaje nawet o 4:30 rano, na wprost z niego wypicie na nim kawy doda ci energię i motywację na rozpoczęcie dnia. Potem kawa o zachodzie Słońca dopełni dnia.

Nie spodziewałem się tej początkowo niedostrzegalnej zwyczajności przemienionej przez architekta w cud. Należy pamiętać, że architekt Andrzej Kapuścik rysował penthousy w szkicowniku jako pierwsze lokale mieszkaniowe. Nie skupił się tylko na bryle budynku, ale głębokim wrażeniu każdego z nich. W Sea Towers balkony i tarasy nie są duże z powodu przepisów, ale Andrzej nie bagatelizował ich roli w codziennym życiu i dopracował je wszystkie do perfekcji. Co widać z tarasu? To, co najcenniejsze w Gdyni i jest tego nie mało.

Genialne prawda? Yacht Park, a w tle statki na redzie (kotwicowisko). Poniżej wieczorne zdjęcie z niego w drugą stronę. Co widać?

Na taras możesz wyjść z aż 35-metrowego salonu przez duże 3-skrzydłowe okno, a jak spojrzysz do tyłu, zobaczysz dzielnicę Śródmieście, słynny Hotel Gdynia oraz ul. Świętojańską, oraz flagową ulicę Gdyni, czyli ul. 10 Lutego. Warto zaznaczyć, że lokalizacja penthousa wobec innych apartamentów została tak zaplanowana, aby zapewniała intymność jego mieszkańcom.

O zjawiskach pogodowych. Przy pięknej pogodzie ok, ale jak się mieszka w sztormową pogodę?

Kuba Wojewódzki też tu mieszka i widzi to samo każdego poranka. Właśnie za to ludzie płacą. Zawsze mówię: Po co mieszkać w Gdyni i choćby z jednego okna nie widzieć morza, a tu masz panoramę z widokiem na morze, Gdynię i port, Półwysep Helski. Zobacz, krótki film o porannej podróży Słońca przed gdyńskim apartamentowcem.

Sea Towers: Widok na wschód Słońca. Godzina 5:30.

Każdego dnia inne zjawisko pogodowe. Nigdy nie nasycisz w pełni swoich oczu. Nawet mgielna, czy sztormowa pogoda widziana z wieży zmusi cię do głębokiego nastroju. Czy to jest bezpieczne? Tak, drapacz nie ma wad konstrukcyjnych.

O planie mieszkania. Jakie widzę zalety i wady?

Całość ma 70 m2. Moją uwagę od razu magnetyzuje salon z tarasem i podróż Słońca. Mówię do właściciela: Warto było przyjść. Serio! Stojąc tylko w jednym miejscu, moje oczy widzą 320 stopni. Jak to możliwe? To jest właśnie światowy mistrz modernizmu Andrzej Kapuścik.

Może, ktoś powie: Michał, ale w dzień wieża (A) przez jakiś czas zasłania Słońce w salonie wieży (B). Odpowiadam mu. I bardzo dobrze. Nie ma z tego żadnego pożytku. Wiedzą to mieszkańcy wieży (A). Latem w godzinach 13-15 ich klimatyzacja w salonie chodzi na 100%, a żaluzje są w pozycji zamkniętej. Ponadto z wieży (A) pod Słońce i tak nie zobaczysz wiele. Nie przesadzam. Uważam, że salon wieży (B) jest lepszy. Architekt też to wiedział i z tego powodu dał ten wykuszowy penthouse z tej strony budynku, ponieważ widział on w swoim zamyśle, że szklana tafla widokowa będzie chroniona wysoką wieżą w czasie zenitacji słonecznych. W innym przypadku mieszkanie w nim byłoby udręką, a tak jest przyjemnością. Pokazują to jego rysunki, a konkretnie studium słoneczne. Dodam, że wieża (A) ma nieco inne rozwiązania przed efektem szklarni.

Salon: 35 m2

Sypialnia: 14 m2

Korytarz: 9 m2

Łazienka: 7 m2

Garderoba: 3 m2

Taras: 2,5 m2

O częściach wspólnych. Czy warto brać je pod uwagę?

Jeśli mowa o częściach wspólnych to na dzień dobry trzeba wspomnieć, że ochrona apartamentowca należy do najlepszych w Gdyni. Zanim wejdziesz do jednej z sześciu wind, czeka cię video-domofon nr 1 i drzwi się rozsuwają. Uwielbiam rozsuwane drzwi i uważam, że powinny być standardem, a nie te stresujące obrotówki. Wchodzimy dalej i jest to na co czekałem. Dobrze, że dotrwaliście ze mną do tego momentu.

W żadnym innym budynku na północy Polski nie ma tak pięknych części wspólnych jak w Sea Towers. Jeśli lubisz filharmonię, teatr, nowoczesne muzea sztuki, to jest dokładnie to połączenie. Rozmach bez grama kiczu. Ponadczasowość, przestrzeń i coś jeszcze. Jakie jest moje pierwsze i każde kolejne wrażenie po przejściu przez rozsuwane automatycznie drzwi. Wow! Wnętrze stworzone dla mnie. Hol główny porusza cztery na pięć zmysłów. Wzrok – prawdziwa nowa estetyka. Słuch – ponieważ dyskretnie słyszę, o czym ciekawym mówią sąsiedzi. Węch – ach te perfumy, a nie jakieś wody toaletowe czy tam perfumowane. Dotyk – wszystko chcę dotknąć rękoma i nogami. Piąty zmysł to smak. Chcę tęgo więcej. Przesadzam? Nie! Full modernizm detali, których inni architekci nawet sobie nie wyobrażają, a znam tych, którzy pracują w Gdyni. Po prawej recepcja.

Te jakby futurystyczne fotele portierów. Sam takiego nie mam, a jestem prezesem. Przyjmowałbym w nim swoich gości, a to tylko fotele ochrony. Ciekawe kto je zaprojektował? Rozumiesz teraz, w jakim celu rozpisuję się o częściach wspólnych i jak to jest ważne zrobić pierwsze wrażenie? To wspólne wnętrze jest antropologicznie (nauka o człowieku) dostrojone do odbiorcy. Nie ma tego na taką skalę w Polsce. Teatralny hol parteru po wejściu do budynku zapewnia wspólną komunikację między dwoma wieżami. Uwielbiam go.

Po prawej masz wejście do „hali” wind wieży (B). Wieża (B) ma 3 windy. Nie da się tak łatwo pokonać zabezpieczeń przed ciekawskimi z ulicy.

Ok, jako mężczyznę fascynują mnie windy i poświęcę im kilka zdań oraz zdjęć. Nie ma w Gdyni fajniejszych. Wybierasz numer piętra jak z klawiatury numerycznej telefonu. Przy okazji pokażę wam, to czego nie ma w sieci. Właśnie części wspólne pięter. A warto. Klatka z oknem oraz beżowa wykładzina i nic więcej, co może rozpraszać uwagę. Pomysł z lustrami super. Jest co robić, czekając na windę. Lustra są tam, gdzie powinny. Pionowe i poziome. Widzimy się w nich niczym na wybiegu mody.

Na 23-piętrze wieży (B) są już tylko trzy lokale mieszkaniowe. Dodam, że na korytarzu masz trzy windy. Trzy na trzy, więc będzie na miejscu raz-dwa. To dużo w życiu zmienia. Może zdjęcie nie oddaje wielkości drzwi wejściowych, ale są bardzo duże, wielkie i daje się to odczuć na dzień dobry. Iście apartamentowe.

O tarasie widokowym. Kto może z niego korzystać?

Wspominałem o przepięknych częściach wspólnych głównego wejścia i pięter. Kropką nad „i” jest wspólny taras widokowy. Jego wnętrza są w tym samym guście i jak cały wieżowiec wejdą, a nawet już wchodzą do popkultury Gdyni. Definicja: Kultura popularna (popkultura, kultura masowa). Charakterystyczny typ kultury powszechnie dostępny i praktykowany (faworyzowany, lubiany) przez „masy”, „lud”. Młodzi gdynianie uwielbiają Morskie Wieże. Instagram jest pełen ich zdjęć na tle tej katedry modernizmu.

Taras nie jest przeznaczony dla turystów i wszystkich gdynian. Jest miejscem spotkań mieszkańców apartamentowca. Uwaga! Dbając o samych siebie, wspólnota mieszkaniowa Sea Towers zablokowała wejście na taras najemcom krótkoterminowym (np. z Booking.com). Nawet nie wszyscy najemcy długoterminowi mogą na nim przebywać. Wstęp mają jedynie właściciele nieruchomości, rodzina i ich goście. W ten sposób mieszkaniec Morskich Wież Kuba Wojewódzki ma tutaj święty spokój.

Jeśli wynajmujesz długoterminowo i mieszkając, nie sprawiasz kłopotów wspólnocie, dostaniesz wstęp na taras widokowy. Jeśli wynajmujesz penthouse, to dostaniesz swobodny wstęp szybciej niż inni najemcy. Prestiż otwiera różne drogi. Na tym tarasie powstało już wiele znajomości, przyjaźni i biznesów.

O miejscu parkingowym. Jestem ciekawy, czy grozi im zalanie?

250-lokali mieszkaniowych i 31 pięter mieszkalnych potrzebują dużo miejsc postojowych. Zazwyczaj garaże nowych nieruchomości są w podziemiu, ale tutaj są w cokole, na którym stoją wieże. Hala garażowa nadziemna w Śródmieściu jest bezpieczniejsza, ponieważ nigdy nie będzie zalana.

O architekturze. Czy jest to modernizm, czy kicz?

Niska wieża jest rozwinięciem najbardziej kanonicznych projektów wynalazcy modernizmu, słynnego Le Corbusiera. Natomiast ścisłą definicją modernizmu jest ukończona w 1931 roku we Francji jego willa Savove. Nowością w architekturze światowej było właśnie owe wielkie termometryczne okno. Architekt Sea Towers, uczeń Le Corbusiera nie zapomniał o żadnym modernistycznym detalu i odwzorował okno willi w wiszącej willi penthausu. A nie mówiłem, że nasze Morskie Wieże są katedrą modernizmu?

I dodam jeszcze, że niska wieża to przeskalowanie i interpretacje pięciu pierwszych willi wynalazcy modernizmu, a wysoka wieża to ostatnie pięć jego kanonicznych willi. Kiedyś o tym napiszę. Chcę przez to powiedzieć, że będziesz mieszkać w ikonie modernizmu i symbolach Gdyni. One [Sea Towers] nigdy się nie zestarzeją, a nawet z roku na rok będą bardziej doceniane. Cena metra kwadratowego w Sea Towers dopiero zaczęła swoją drogę na Polski szczyt rynku nieruchomości.

O lokacji filmowej. Sprawdzam, czy się nadaje?

Gdynia jest dość częstym plenerem polskich filmów i seriali. Mogę polecić wiele lokacji filmowych w trójmieście, ale prezentowany penthouse należy do Top 10.

Nowoczesny 35-kondygnacyjny drapacz, symbole Gdyni będą jednoznacznie określały lokalizację scen filmowych. Sam penthouse jest ponadprzeciętnie doświetlony, a z jego panoramicznego okna nie będzie wątpliwości gdzie dzieje się akcja filmu. Zapraszam do kontaktu przy doradztwie wyboru lokacji filmowej w Gdyni.

Moja opinia. Warto, czy lepiej poszukać czegoś innego?

Zgadzam się z opinią właściciela, że ten na serio unikalny penthouse jest wypełniony atmosferą natchnienia, zapala do twórczości, otwiera mieszkańca na zmysły i pobudza ukryte talenty. Dodam, że jest idealny do pisania blogów oraz twórczości w social media – jak chyba zauważyliście. I jak? Decyzja o zamieszkaniu w Sea Towers została podjęta? Napisz w komentarzu lub zadzwoń do mnie. Moje ostatnie zdanie tego postu. Ja bym już nic więcej nie szukał. To jest to!

Jak mieszka się w Sea Towers? Słowo właściciela.

Michał nie napisał wszystkiego. Bronił się, że post ma mieć maksymalnie 2500 słów. Nie napisał choćby o wnętrzach penthousu, do których dołożono mistrzowskiej staranności, aby były wyłącznie z wysokogatunkowych materiałów. Aż 35-metrowy salon, gdzie modernizm rustykalny tworzy wnętrze: szkło, beton, drewno i skóra. Niemiecka kuchnia Bauformat to najwyższa półka designerska z AGD Studio Line, a to oznacza, że nie da się jej kupić w sieciowym sklepie. Są zamawiane wyłącznie we współpracy z topowymi architektami wnętrz tak jak tutaj korzystających z najlepszych wersji sprzętu Bosch i Siemens. Sypialnia z widokiem na morze i statki to meble z tropikalnego dębu marki Vinotti. Nigdzie indziej nie czuję się tak bezpiecznie, jak tutaj. Ten podwójny domofon, a pomiędzy nimi jeszcze ochrona. W mieszkaniu jest zainstalowany zintegrowany system antynapadowy. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk i natychmiast zjawia się ochrona, która sama wzywa policję lub pogotowie. Minusem posiadania mieszkania w Sea Towers jest korzystanie ze „złotych rączek”. Chcą zawsze krocie, ale zjawiają się natychmiast. Jak mówią poza kolejką. Mieszkając na tej wysokości, pośród chmur z widokiem na morze i miasto u stóp człowiek ma wrażenie, że króluje. Nie trzeba podnosić głowy i oczu w górę, aby być w niebie. To samo wrażenie po zachodzie Słońca, kiedy jest się okrążonym 25-metrowymi taflami ze szkła. To już nie są okna, jakie znamy. Niczym punkt obserwacyjny, obserwator jest otoczony w jego wnętrzu lustrzanym odbiciem fal morskich. Nie tylko dla oczu, ale i uszy mogą podziwiać charakterystyczny dla Gdyni śpiew mew, szum morza, wiatr. No i na koniec trzeba podkreślić, że wszędzie jest blisko, a ilość atrakcji żyjącego miasta jest zachętom do wyjścia z niego. Wszystko jest tak blisko, że nie trzeba mieć nawet samochodu. Zachęcam do wizyty, a decyzja o wynajmie przyjdzie sama.

Wasze komentarze.

Jeśli nie widzisz komentarzy, oznacza to, że nie jesteś zalogowany/a do Facebook. Przy okazji dołącz do grupy MICHAŁ GDYŃSKI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne posty o nieruchomościach Gdyni.