Sylwia Peretti Gdynia Nieruchomości
Sylwia Peretti kupiła nieruchomość w Gdyni.

Sylwia Peretti w dniu odbioru kluczy. W tle widok na ogród. Fot: Archiwum prywatne, osadzone od Styl.fm.

Moje gratulacje!

Popularne małżeństwo kupiło w Gdyni apartament na zamieszkanie. Szukali „czegoś” blisko morza z ogrodem. Wybrali dzielnicę Wzgórze Św. Maksymiliana nad Bulwarem Nadmorskim.

Kim jest Sylwia Peretti?

Instagram: 244 tys. obserwujących.

Poznajmy nową mieszkankę Gdyni. Dawniej restauratorka z Krakowa. Obecnie ma 40 lat. W telewizji zadebiutowała w 2011 roku w programie „Kuchenne rewolucje”. Popularność zapewnił jej show „Królowie życia”. Program przedstawia życie osób, które mogą pozwolić sobie na wszystko. Nie liczą się przy tym z oceną widowni. Matka 21-letniego Patryka. Obecnie razem z mężem Łukaszem Porzuczkiem prowadzą firmę zajmującą się rozbrajaniem bomb i pocisków. Firma skupiona na oczyszczaniu Morza Bałtyckiego z dawnej broni chemicznej. Temat, dla nas najważniejszy, a nawet ważniejszy niż podnoszenie się poziomu morza. Kto wie, ten wie, ale na końcu postu dodałem film, gdzie Sylwia trochę opowiada o tym projekcie. Możliwe, że też stąd zakup mieszkania w Gdyni.

Ile kosztuje taki apartament (w 2021-12)?

W portalu nieruchomości, na którym znalazłem tę ofertę (aktualizacja 2021.12), ów apartament był wystawiony za 1.805.500, czyli 23.000 zł/m2.

O lokalizacji.

Czy przepłaciła? Nie. Budynek jest nowy (2020), a lokalizacja to jedna z 7 na 21 dzielnic Gdyni tych bezpośrednio przylegających do linii brzegowej morza.

Czym się kierowała przy wyborze mieszkania? „Kierowałam się głównie lokalizacją. Szukałam mieszkania na parterze przez wzgląd na nasze dziewczynki. Jednocześnie chciałabym, aby było to miejsce oddalone od zgiełku turystycznego. Przy tym zależało mi jednak, żeby było blisko do morza, do portu oraz do firmy.” 

Jak daleko Sylwia będzie mieć do morza? Na piechotę do Bulwaru Nadmorskiego ma zaledwie 650 metrów. Czy to dużo? Przyjmuje się, że granica psychologiczna to 500 metrów. Chodzi mi o chęć do codziennego spaceru nad brzegiem zatoki. Kilometr do morza to już za dużo na spacer w obie strony. Należy dodać, że Gdynia ma aż cztery linie dzielnic – licząc od morza. Z czwartej linii robi się dystans aż 8 km. Także Sylwia będzie mieszkać w pierwszej linii naszych dzielnic.

Niewielki nowy apartamentowiec nawet dla moich oczu jest mało widoczny od ulicy. Ponieważ ma tylko dwa mieszkania na piętro, architekt skupił się na prywatności, aby na przeciwległych bocznych ścianach dać im wszystko. 2,9 metra wysokości od podłogi do sufitu. I co? Chodziło też, aby Słońce nie robiło w apartamentach sauny. Świeże powietrze zamiast klimatyzacji.

O nieruchomości.

Styl.fm napisał, że mieszkanie ma 100 m2, ale jak zawsze przesadzili. Wg oferty mieszkanie ma 78,5 m2.

Na zakończenie o Sylwii i jej super samochodach.

Małżeństwo kolekcjonuje wyjątkowe samochody. Jeden z nich (ten za 1.200.000 zł z ponad 800 KM co przyśpiesza do setki w 2,6 sek.) wziął udział w programie Hi_5 w serii „Najlepsze auta w Polsce”. W Gdyni robi się jak w Monaco. To chyba dobrze?

Źródła:

Styl.fm: Nowy apartament Sylwii Peretti w prestiżowej dzielnicy Gdyni. Jako pierwsi mamy zdjęcia!

Otodom: Nie podano linku do oferty w celu ochrony adresu.

Wasze komentarze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne posty o nieruchomościach Gdyni.