Zielona Dąbrowa Gdynia
ZIELONA DĄBROWA (GDYNIA)

ZIELONA DĄBROWA – Moje pierwsze wrażenie.

Jako modernista nie mogę poprzeć budowy skośnego dachu w Gdyni. Zrobię jednak wyjątek. Ponieważ dzielnica Dąbrowa została zabudowana masowo w latach 1980-1990 domami szeregowymi ze skośnym czerwonym dachem, w XXI wieku trzeba to naprawić. Pytanie jak? Po pierwsze budować domy modernistyczne z płaskim dachem. Pytanie, czy wolno? Trzeba! Tak twierdził wynalazca modernizmu, stawiając w środku renesansowego Paryża w latach 1920-1939 swoje modernistyczne wille. Początkowo wywołał sprzeciw krytyków. Jednak po 100 latach nikt nie ma wątpliwości, że warto było. Tak pośrodku przeszłości narodził się modernizm. I do tej pory nie ma nowego stylu w architekturze. Owszem, czeka nas wariacja w postaci domów drukowanych, gdzie bryłą będzie wszystko np. ludzka głowa. No niestety. Po modernizmie nie ma już rozumnej sztuki tworzonej z miłości do człowieka. Wracając do Dąbrowy. Dzielnica jest najlepszym miejscem w Gdyni do budowania rodziny. Cechuje się najmniejszą liczbą rozwodów w mieście. A teraz. Osiedle Zielona Dąbrowa ma szansę podyktować jak odnowić wcześniejsze domy szeregowe. Biały tynk, biały kamień i szary lub srebrny dach. Szaleństwo? Nie! Z tego powodu popieram budowę Zielona Dąbrowa przy ul. Wiczlińskiej. Polecam zakup! Resztę masz na stronie dewelopera Grassa.pl.

ZIELONA DĄBROWA – Ceny nieruchomości na rynku pierwotnym.

(2022-08) Za 200 m2 bliźniak z garażem trzeba zapłacić 1.750.000 zł. Za m2 wychodzi 9.000 zł. Tanio/Drogo? Ta cena, tej jakości i adresu [Gdynia] jest ok. Nikt nie kupi na kredyt. Gdynia nie jest miastem sprzyjającym do startu w życiu. To nie jest moja wina ani Prezydenta. Kocha nas cała Polska i nad Bałtykiem nie mamy konkurencji – Monopol. Opisuję rzeczywistość Gdyni. Będę budował własny dom w dzielnicy Babie Doły z widokiem na morze.

ZIELONA DĄBROWA – Pierwszy raz oglądam budowę.

2022-08

Co powiedziałem, kiedy je rozpoznałem w terenie? Ładne! Ładniejsze niż na wizualizacji. Lekkie! Zobacz, jak je zobaczyłem pierwszy raz. Pięknie ustawione od ul. Wiczlińskiej. Prawda? Mam pytanie publiczne do dewelopera. Kto jest architektem? Żółtej tablicy szukałem, ale nie znalazłem. Przeszukałem cały Internet Google i społecznościowy oraz kartę budowy. Kto to? Trzeba go wymienić w tym poście. Trzeba go polecać.

ZIELONA DĄBROWA (GDYNIA) – Od ul. Wiczlińskiej

Ulica Wiczlińska prowadzi do ostatniej dzielnicy Gdyni na wzgórzach. Chodzi o Chwarzno-Wiczlino. Gdybym miał wybrać pomiędzy Dąbrową, a Chwarznem-Wiczlinem nie zawahałbym się kupić tutaj – na Zielona Dąbrowa.

„Czarne okna” na białym tynku są jak najbardziej modernistyczne. Nie są modą, ale kanonem. Dobrze, że są narożne. Szary dach skośny również jest jedynie możliwy. Parter też mocno oszklony. Powinniście wiedzieć, że okna są bardzo drogie. Im są mniejsze, tym budynek jest tańszy. Na koniec tzw. oszczędny. Tu jest inaczej. Na bogato.

Co myślę o dzielnicy Dąbrowa w Gdyni? >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne posty o nieruchomościach Gdyni.

OSIEDLE SOLANO. Gdynia, dzielnica Mały Kack, ul. Strzelców. Warszawski deweloper Spravia debiutuje w Gdyni 👍Polecam zakup mieszkania ponieważ będzie widok na morze.

Ktoś mnie zapytał: Jaka jest różnica między apartamentem a mieszkaniem? W Gdyni jest to oczywiste. Apartament ma widok na morze.