Gdynia Orłowo Aleja Zwycięstwa 193
Gdynia Orłowo Aleja Zwycięstwa 193

Moja krótka opinia.

Jesteś w Gdyni w dzielnicy Orłowo. Jako pierwszy mogę zobaczyć wizualizacje nowego bloku mieszkalnego i podzielić się z wami moim pierwszym wrażeniem. Tyle i tylko tyle zdecydował się pokazać ukraiński architekt nowego apartamentowca w Orłowie przy przelotowej ulicy al. Zwycięstwa 193. Tam teraz jest mała willa i co z tego wynika? Już nadszedł czas, kiedy w pożądanej dzielnicy Orłowo zaczyna brakować gruntów deweloperskich. Co trzeba robić? Kupić stare mało atrakcyjne nieruchomości. Burzyć je oraz budować na nowo. Co? Prawdziwą modernistyczną białą Gdynię niczym morską perłę na szarej mapie Polski. Przesadzam? Nie!

2022-08: Moje pierwsze wrażenie.

Wow! Wygląda dobrze. Przyznacie? Dobra robota architektów z Ukrainy. Zapewne wzorowali się na obecnie budowanym w pobliżu apartamentowcu Alvarium.

Mieszkania będą przy jednej z przelotowych ulic Gdyni. Alei Zwycięstwa. Trasa z Sopotu do naszego centrum. Dobrze zrobiono, że postawiono go jakby tyłem do ulicy. Czegoś takiego jeszcze u nas nie było. Zobacz okna. Wszystkie w całej nieruchomości są od stóp do sufitu. Biała elewacja z tynku oraz czarne okna to kanon modernizmu. Nie jakaś nowa dekadowa moda na płytkowanie elewacji. Te płytki są tańsze, ale to się zemści. Tutaj wystarczy budynek myć co pięć lat, a elewacja w dobrym stanie posłuży 25, a nawet dłużej.

Zacznę od balustrad balkonowych. Niesamowicie jednolicie wygląda to klejone szkło. Nie jakieś po taniości stalowe pionowe rurki. Efektu tafli szkła dopełniają szklane zasłony akustyczne. Wyszło szlachetnie.

Lokal użytkowy na Żabkę? Nie! W dzielnicy Orłowo najszybciej rozwija się branża beauty. Zobacz, że lokal usługowy jest narożny i doskonale widać go z samochodów jadących właśnie tym pasem do centrum Gdyni.

Teraz oglądam go od podwórka. Zupełnie inna nieruchomość. Na lewej bocznej ścianie rozpoznaję tę akustyczną szklaną taflę, która ma swój wyraźny koniec. Budynek odsłania swoje przeznaczenie. Na zamieszkanie w Gdyni.

Co widzę? Wyraźny trójstopniowy podział. Same definicje: Penthouse (z lewej). Poniżej apartamenty oraz mieszkania.

Jak wspomniałem, okna w całej nieruchomości są jednakowe wysoko i w czarnych ramach.

Z boku znowu balkony i to od tych samych apartamentów i penthausa. A teraz to, co jest w Gdyni najważniejsze. Taras na dachu jako części wspólne. Jest bardzo duży. Zajmuje całą powierzchnię nie dachu, ale gruntu, na którym budynek został zbudowany.

Tak duży taras oznacza, że bryła jest już kompletnie modernistyczna. Jak mówi Le Corbusier twórca modernizmu: „To, co zabrałeś na ziemi, oddaj na dachu”.

Ostatnie spojrzenie do wnętrza przez piękny taras wewnętrzny.

Dziennik budowy.

2022-08: Zakończenie wyburzania starej nieruchomości.

Gdynia, dzielnica Orłowo, al. Zwycięstwa 193.

Jestem Michał Gdyński, autor bloga o nieruchomościach Gdyni. Zapisz się na mój newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne posty o nieruchomościach Gdyni.