Mały Kack Gdynia
MAŁY KACK (GDYNIA)

Dzielnice Gdyni (wszystkie 21) / Mały Kack

MAŁY KACK – Moja opinia?

Jedna dzielnica, ale trzy różnice. Po pierwsze: Dla siebie wybieram te część na wzgórzach Małego Kacka. Jest widok na morze, szybkie dojście do/od komunikacji miejskiej i dużo świeżego powietrza. Jako drugie polecam przeciwne wzgórze. Jako trzecie, ostatnie to dolina Małego Kacka. Jest urokliwa, ale w lecie mniejszy przewiew oraz dla mnie za daleko na nogach do przystanku.

MAŁY KACK (GDYNIA)

MAŁY KACK – Liczba mieszkańców?

Dzielnicę Mały Kack zamieszkuje 9.500 osób. Czy to dużo? Średnio. Niewielka liczba mieszkańców jest „spowodowana” niezwykle liczną zabudową willową oraz dużymi przestrzeniami ogródków działkowych.

MAŁY KACK – Jak daleko do morza i plaży?

Mały Kack nie ma bezpośredniego dostępu do morza i plaży. Dzielnica ta leży w drugiej linii dzielnic od brzegu. Są cztery linie dzielnic. Najbliżej jest do plaży w dzielnicy Orłowo, czyli od 2,5 – 5 km samochodem. Czy to dużo? Dla mieszkańca tak. Przyjmuje się, że bariera psychologiczna codziennego spaceru brzegiem morza to 500 metrów od wody. Potem chęci maleją. Dla turysty dystans 2,5 – 5 km nie sprawia problemu.

Dzielnice z bezpośrednim dostępem do plaży i morza: Śródmieście, Kamienna Góra, Wzgórze Św. Maksymiliana, Redłowo, Orłowo oraz te po drugiej stronie portu: Oksywie i Babie Doły.

MAŁY KACK – Czy jest las?

Tak, jest go dużo i leśna okolica jest wyjątkowo piękna.

MAŁY KACK (GDYNIA) – Las.

MAŁY KACK – Trasy rowerowe?

Liczne trasy rowerowe leśne. Sam korzystam.

MAŁY KACK (GDYNIA) – Trasy rowerowe.

MAŁY KACK – Architektura?

Mały Kack jest jedyną dzielnicą Gdyni, gdzie nie spotkasz wieżowca. Przed 1989 budowano tu praktycznie same wille. Dużo modernistycznych z czasów młodej Gdyni, ale większość kiczowatych ze skośnym dachem nabudowanych w czasach PRL. Dobrze je widać na panoramicznym filmie mieszkańca dzielnicy.

MAŁY KACK (GDYNIA) – Architektura.

Obecnie w miejsce starych nieruchomości powstają modernistyczne wille i domy. Dam jeden przykład:

MAŁY KACK (GDYNIA) – Architektura.

Po 1989 pojawia się zabudowa niska zabudowa wielorodzinna. Dużo szeregowców. Dopiero po 2020 deweloperzy zaczynają stawiać coraz bardziej modernistyczne bloczki i szeregowce. W 2022 zapowiedziano moim zdaniem najbardziej modernistyczne osiedle Bernadovo. Je polecam jak dla siebie.

MAŁY KACK (GDYNIA) – Nowa architektura.
MAŁY KACK (GDYNIA) – Nowe mieszkania.

Jest jeden wieżowiec 11-piętrowy, ale on tylko terytorialnie będzie na Małym Kacku. W praktyce to już dzielnica Karwiny (I). Chodzi o Osiedle Solano.

Powstaje też nowa architektura od Miasta Gdynia. Jak na budynek miejski robi na mnie wrażenie.

MAŁY KACK (GDYNIA) – Architektura.

MAŁY KACK – Nowe mieszkania?

Nowe mieszkania na Małym Kacku w Gdyni.

(2022) ul. Wzgórze Bernadowo – „Bernadovo” – apartamenty i mieszkania.

(2022) ul. Strzelców / ul. Wielkopolska – „Osiedle Solano” – 11-piętrowy wieżowiec z widokiem na morze oraz 6-piętrowa mniejsza zabudowa. Mieszkania.

(2022) ul. Góralska 26 – mieszkania w małym bloku.

(2022) ul. Olgierda 89 – „SOLIS II” – mieszkania w małym bloku.

(2022) ul. Olgierda 64 – „SOLIS I” – mieszkania w małym bloku.

(2022) ul. Parkowa – „Parkowa Apartamenty” – mieszkania w małych blokach.

(2022) ul. Parkowa – „Sceneria Parkowa” – mieszkania w małych blokach.

MAŁY KACK (GDYNIA) – Nowe mieszkania w Sceneria Prkowa.

(2022-2024) ul. Dragonów – „Park Dragonów” – mieszkania.

Nowe mieszkania w Gdyni 2022 >>

MAŁY KACK – Rynek wtórny?

Z rynku wtórnego Małego Kacka mogę polecić nieruchomości jak:

Apartamenty na Polanie. Już pierwsza moja wizyta w mieszkaniu zrobiła na mnie wrażenie. Świetnie zaplanowane osiedle i przepiękne balkony. Całość dość dużego osiedla ogrodzona i dobrze chroniona. Polecam na zamieszkanie.

MAŁY KACK (GDYNIA) – Apartamenty na Polanie.

MAŁY KACK – Ogródki działkowe.

Trzy ogródki działkowe na Małym Kacku zajmują gigantyczny obszar 650.000 m2, czyli 65 hektarów!

  1. 200.000 m2
  2. 100.000 m2
  3. 350.000 m2

Grupa na Facebooku: GDYNIA – Ogródki działkowe

MAŁY KACK – Historia.

W 1935 roku wieś Mały Kack została włączona w obszar Miasta Gdynia. Brakowało tanich terenów pod nieruchomości. W tym czasie większa część nowej dzielnicy była w rękach prywatnych zasiedziałej tu rodziny lokalnych przedsiębiorców o nazwisku Kühl (Kuehl). Po I WŚ byli już gdyńskimi magnatami. Około 21 rdzennych rodzin władało finansowo przez sprzedaż gruntów młodą Gdynią. W czasie II WŚ jeden ze spadkobierców (Horst, wnuk magnata) przypomniał sobie, że jest Niemcem i wybrał drogę do nazizmu oraz propagowania go w mieście. Wszedł w konflikt nieruchomości z inną silną rodziną Rosickich z dzielnicy Redłowo. Nieskutecznie namawiał do współpracy z Gestapo kolejnego gdyńskiego magnata ziemskiego, adwokata Roszczynialskiego. Rodzina Kühl uciekła do Niemiec wraz z wycofującymi się nazistami. Po II WŚ rząd PRL skonfiskował wszystkim Niemcom gdyńskie nieruchomości. [Źródło] W 2001 wspomniany nazista Horst Kühl odwiedził Gdynię i swoje dawne posiadłości. Po wojnie dzielnicę parcelowano.

MAŁY KACK – Grupa na Facebooku.

Zadaj swoje pytanie mieszkańcom dzielnicy w grupie: MAŁY KACK – Mieszkańcy.

MAŁY KACK – Dzielnice podobne?

Mały Kack leży w drugiej linii dzielnic licząc od morza. Czyli nie ma bezpośredniego dostępu do linii brzegowej. Mamy cztery linie dzielnic. Osoby szukające nieruchomości na Małym Kacku powinny też zapoznać się z sąsiednimi dzielnicami: Orłowo oraz Wielki Kack.

Orłowo: Jeśli dzielnica Mały Kack jest dla ciebie za daleko od morza, to zobacz jej sąsiada, czyli słynne Orłowo przy morzu. Pierwsza (na 4) linia dzielnic.

Wielki Kack: Dzielnica powyżej Małego Kacka. Trzecia (na 4) linia dzielnic.

Zobacz wszystkie 21 dzielnic Gdyni >

Zobacz kolejną dzielnicę Wielki Kack (7 z 21) >

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne posty o nieruchomościach Gdyni.

OSIEDLE SOLANO. Gdynia, dzielnica Mały Kack, ul. Strzelców. Warszawski deweloper Spravia debiutuje w Gdyni 👍Polecam zakup mieszkania ponieważ będzie widok na morze.

Ktoś mnie zapytał: Jaka jest różnica między apartamentem a mieszkaniem? W Gdyni jest to oczywiste. Apartament ma widok na morze.